Joan Kukuzeli Shiko më të madhe

Joan Kukuzeli

Leonard Prifti BUE244

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Libri Joan Kukuzeli ka mbushur një boshllëk të madh, një zbrazëti që koha e ka kthyer në hon të pa fund. Joan Kukuzelin na e sjell në kujtesë të freskët, të talentuar, të shkathët, njeri, pena e Leonard Priftit, një autor që ka krijuar me dhjetëra vepra për perandorët ilirë, madje që nga Pirroja i Epirit, përpos veprave të tij psikanalitike

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789994339877

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Joan Kukuzeli ndjek jetën e pasur të muzikologut të madh shqiptar, Beethovenit shqiptar, njeriut që bëri epokë në Bizant, është historia e thjeshtë e një shqiptari nga Durrësi i cili humbi. Vetë humbi dhe po vetë u gjet! Nga apogjeu i lavdishëm i muzikës së madhe, brendësohet dhe kridhet nëvetvete, derisa bëhet njëmurg jo si gjithëtë tjerët, duke paraqitur nëanalizat e tij të holla jo më si kompozitor i madh, por mbi të gjitha si njeri i madh. Një figurë e tillë si Joan Kukuzeli nuk mund të lihet jashtë vëmendjes së shkollës.

Të dhëna

Faqe340
ISBN9789994339877
Viti i Botimit2007
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë