Njerez, vite, jete View larger

Njerez, vite, jete

Ilia Erenburg A-000153

New product

Përshkrim i shkurtër

Shkrimtari dhe publicisti i shquar rus vjen në këtë përmbledhje me mbresa e kujtime për ngjarje që i ka jetuar vetë dhe për njerëz që i ka takuar, si politikanë, shkrimtarë, artistë, ëndërrimtarë, aventurierë etj. Autori shprehet se çdo libër është një rrëfim, po një libër me kujtime është një rrëfim pa përpjekjen më të vogël për ta fshehur veten pas heronjve të trilluar.

More details

503 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789992731001

300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Gjatë një gjysmëshekulli, vlerësimi për njerëzit dhe për ngjarjet ka ndryshuar shpesh, ndaj Erenburgu, në këtë libër, jep vlerësimin e tij për njerëz të veçantë, si Pikaso, Tolstoi, Majakovski, Esenini etj, dhe për vendet e ndryshme të vizituara, si Italia dhe Spanja. Ky libër zë një vend të veçantë në krijimtarinë e autorit, është një përpjekje e tij për të lënë një dëshmi të gjallë në një kohë kur po lihen fare pak të tilla.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages108
ISBN9789992731001
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiJorgji Doksani