Categories

List of products by supplier: Botimet Dritan

per page
Showing 65 - 96 of 195 items
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  Gratë e sotme janë nën një presion shumë të madh për të pasur fëmijë dhe nuk është më e mjaftueshme vetëm të jesh nënë, por duhet të jesh një nënë perfekte, që ushqen fëmijët për një kohë të gjatë me gji, që qëndron në shtëpi me fëmijët e saj për një kohë të gjatë dhe që i rrit me sa ka mundësi. Në këtë libër autorja, mbron tezën se shoqëria nuk duhet të...

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  620 Lekë In Stock

  Vogëlushja Meri është një jetime e ardhur nga India për të jetuar me të afërmit në Angli. Kushëriri i saj, Kolin, është një djalë shëndetlig, që jeton në të njëjtën shtëpi të madhe e të ftohtë, ku Meri është dërguar.

  620 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  620 Lekë In Stock

  Një nga historinë më të bukura të letërsisë angleze vjen në këtë botim i përshtatur për lexuesit e vegjël nga Fiern Siegel

  620 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  650 Lekë In Stock

  650 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 300 Lekë In Stock
 • Quick view
  900 Lekë In Stock

  900 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock
 • Quick view
  600 Lekë In Stock

  Fëmijët ishin në teatër, duke luajtur përpara tri lopëve aq sa mbanin mend nga Ëndrra e një Nate Vere.

  600 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 000 Lekë In Stock

  Mësoni si të hiqni dorë nga kontrolli mbi fëmijët, si të mos luteni dhe si të bëheni prindi që keni dashur të jeni. I doni fëmijët, po, nëse jeni si pjesa më e madhe e prindërve, jo gjithmonë i pëlqeni sjelljet e tyre. Si t'i udhëhiqni, atëherë, pa hequr dorë as ju vetë nga sjellja optimale?

  1 000 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  620 Lekë In Stock

  Në kodrat e Indisë Jugore një foshnjë rri ngrohtë dhe e sigurtë në shpellë. Ai është shtrirë midis këlyshëve ujqër, pranë Mama Ulkonjës dhe nuk ka fare frikë. Jashtë shpellës Sher Kani, tigri njeringrënës, ulërin me zemërim duke dashur ta kullufisë foshnjën.

  620 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë 1 000 Lekë -10% In Stock

  900 Lekë
  1 000 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  620 Lekë In Stock

  Lexoni mbi aventurat e Doritit dhe qenit të saj Toto, kur një tornado i zhvendos ato nga shtëpia e tyre në Kansas në tokën magjike të Ozit.

  620 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  338 Lekë 450 Lekë -25% In Stock

  Një shkencëtar anglez sajon një makinë për të udhëtuar në kohë. Ai udhëton në vitin 802,701 para Krishtit dhe zbulon dy specie: e vogla Eloi, dhe Morlock, një specie agresive e ngjashme me majmunin, që jetojnë nën tokë. Një shkencëtar anglez sajon një makinë për të udhëtuar në kohë. Ai udhëton në vitin 802,701 para Krishtit dhe zbulon dy specie: e vogla...

  338 Lekë
  450 Lekë -25%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  720 Lekë 800 Lekë -10% In Stock

  720 Lekë
  800 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë In Stock

  Princesha Belkina po kërkon për një burrë-një burrë me flokë të kuq që ka vrarë së paku dy dragonj dhe emri i fillon me shkronjën e saj të preferuar, U. A mund të jetë Uiglaf ky burrë, um?!

  400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  800 Lekë In Stock

  Një libër që i jep përgjigje shumë pyetjeve, duke në bërë të jemi komunikues perfektë.

  800 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  900 Lekë In Stock

  Është epopeja e Tremal-Naikut, gjahtarit të gjarpërinjve, "një tip i lezetshëm bengalezi, mbi të tridhjetat", që lëviz me shpurën e maharait besnik Kamamuri, të Darmës, tigrit, dhe të Puntit, qenit.

  900 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  750 Lekë In Stock

  Një përmbledhje e legjendave më të njohura ndër shekuj.

  750 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 500 Lekë In Stock

  Shkruar me gjithë pasionin e " Histori Dashurie" dhe forcën e "Klasës", Erik Segali na fut në jetën e klasës së Shkollës së Mjekësisë së Harvardit të vitit 1962. Romani i tij mahnitës na shfaq zanatin e mjekëve, çfarë ndikon në sjelljen e tyre, intrigat, lëndimi... dhe dashuria.

  1 500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  620 Lekë In Stock

  Përbindëshi Frankenshtajn, një nga librat më të famshëm në histori vjen në këtë botim i përshtatur për lexuesit e vegjël.

  620 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 080 Lekë 1 200 Lekë -10% In Stock

  1 080 Lekë
  1 200 Lekë -10%
  Reduced price!
  In Stock
 • Quick view
  560 Lekë In Stock

  560 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  1 400 Lekë In Stock
 • Quick view
  620 Lekë In Stock
 • Quick view
  400 Lekë In Stock

  Akademia e Gjuetarëve të Dragonjve është një seri librash për fëmijë nga autorja Kejt Mekmullan të ilustruara nga Bill Basso. Seritë flasin për aventurat e një djali të ri të varfër, Uiglafi i Pinuikut dhe për dy shokët e tij : Erika dhe Angus të cilat shkollohen në shkollën "Akademia e Gjuetarëve të Dragonjve" (AGJD) të cilin e ka blerë xhaxhai i...

  400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  700 Lekë In Stock

  "Nëna" u shkrua në vitin 1933, në Kinën e largët, fare pak të njohur për evropianët. Përmes një numri skenash që sjellin fatkeqësi dhe humbje të njëpasnjëshme në jetën e heroinës, burrin fillimisht, pastaj vajzën dhe, më në fund, një bir, synohet të kalohet thjesht në lartësimin e magjishëm të një figure poliedrike dhe që me anonimatin e vet rrok...

  700 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  650 Lekë In Stock

  Nga toka në Hënë është një novelë e vitit 1865 e autorit Zhyl Verne . Ai tregon historinë e Klubit të armëve të Baltimores, një shoqëri e pas luftës civile amerikane, që synon të ndërtojë armë për të dërguar në hënë tre nga anëtarët e Klubit të armëve- Presidentin, një prodhues armaturash nga filadelfia dhe një poet francez në Hënë.

  650 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë In Stock

  Kur Uiglaf mëson se ka fituar Një ditë me Sër Lansëlot (kalorësin më perfekt në botë), ai nuk mund ta besojë. Shoqaj e tij Erika, gjithashtu. Kur dita e shumëpritur arrin, ajo është akoma më shumë dyshuese. Është Erika thjesht xheloze, apo ka diçka dyshuese në Kalorësin më perfekt në botë?

  400 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  650 Lekë In Stock

  650 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  750 Lekë In Stock

  750 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  500 Lekë In Stock

  500 Lekë
  In Stock
 • Quick view
  400 Lekë In Stock

  Gëzimi i ditë së Fundit të viti 999 prishet kur të tërë zbulojnë së Bota do të Shkatërrohet mijëvjeçarin e parë (1000)

  400 Lekë
  In Stock
Showing 65 - 96 of 195 items