Antologji dashurie: historite me te bukura te dashurise te te gjitha koherave View larger

Antologji dashurie: historite me te bukura te dashurise te te gjitha koherave

Victoria Bantry BOT0036

New product

Përshkrim i shkurtër

Historitë më të bukura të dashurisë të të gjitha kohërave.

More details

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789994369121
Viti i botimit2013

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Romantike, e ëmbël, xheloze, sensuale, pasiononte, aventuriere, tronditëse, e përjetshme, kalimtare, tragjike, e çmendur, mitike, përrallore... Historitë më të bukura të dashurisë që gjithmonë të bëjnë të ëndërrosh... Victoria Bantry ka zgjedhur historitë më të bukura të dashurisë të të gjitha kohërave: Uilliam Shekspir, Leon Tolstoi, Viktor Hygo, Jane Austin, Khail Gibran, Aleksandër Dyma, Stendal, Safo, Marsel Prust, Gustav Flober, Honore de Balzak, Homeri, Volteri, Xhovani Bokaço, Servantes, Dante Aligeri, Molieri, Oskar Uajld, Zhyl Vern, Prosper Merime, Gëte, Franc Kafka, Ovidi dhe shumë të tjerë.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages174
ISBN9789994369121
Viti i botimit2013
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiHasan S. Bregu