Në kafenenë e Benit në sheshin Omonia Shiko më të madhe

Në kafenenë e Benit në sheshin Omonia

Vili Minarolli BDI0398

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Emigrantët shqiptarë të sheshit Omonia, ndoshta e njohin këtë kafene? Apo një tjetër të ngjashme me të? Ngjarjet që trajtohen në këtë vëllim me tregime bazohen tërësisht në aktualitetin shqiptar, në shtjellat ku është përfshirë shoqëria jonë në tranzicion.

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
Fletët192
ISBN9790000000000

600 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Boshti i të gjitha rrëfimeve është emigracioni, por çdo tregim përbën në vetvete një copëz të dramës që përjeton individi-emigrant, duke krijuar kështu një mozaik fatesh e karakteresh të ndryshme, që i japin gjallëri dhe e bëjnë më të larmishëm tekstin në fjalë.

Të dhëna

Lloji i botimitHardcopy
Fletët192
ISBN9790000000000
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7-13 vjeç
Numri i botimeveI parë