Nje deshire per Krishtlindje

Grup autorësh A-007466

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

“Një dëshirë për Krishtlindje” është një ndër librat e serisë “Iriqi i vogël”, pa dyshim, ndër seritë më të bukura për fëmijë, si nga përmbajtja, edhe për nga ilustrimet dhe pjesët prej kadifeje të vërtetë, që gishtat e veckël nuk reshtin së prekuri dhe që ta ka ënda t’i shikosh. Ngjarjet zhvillohen në dimrin me dëborë. Nuk ka fëmijë që të mos i lexojë e të mos ndiejë mirësi, dashuri dhe një ngrohtësi të atillë, që i bën edhe më të paqtë e të mos ndihen kurrë vetëm e të trishtuar.   

Më shumë detaje

6 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Aeditions
ISBN9789928349279

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ditën e Krishtlindjeve, shtëpiza e iriq vogëlushit i ngjante një vendi çudirash me boçe pishe dhe flokë dëbore vezulluese, por sidomos rrethuar nga miq e shokë. Lexoni aventurën e iriq vogëlushit çapkën, të pafaj e të mirë sa më s’ka, që çdo vogëlush e admiron dhe do të donte ta kishte shok.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe16
ISBN9789928349279
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 2 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë