Ofertat

Mister & Thriller Ka 483 libra.

për faqe
 • Shikim i shpejtë
  1 080 Lekë 1 200 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Me ritmin marramendës, kthesat e papritura të ngjarjeve dhe dramën familjare që përmban, romani “Gjëja e fundit që më tha ai” është një mister që të mban mbërthyer dhe që të trondit me zgjidhjen me të cilën mbyllet.

  1 080 Lekë
  1 200 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 600 Lekë Në stok
  I ri
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  Tmerr. Romancë. Shkenca. Një përrallë klasike që nuk duhet humbur kurrësesi. Frankenstein duhet të jetë një lexim i domosdoshëm për çdo adhurues të letërsisë klasike, fantashkencës dhe të thrillerit. Ky roman klasik na tregon historinë e pasojave shkatërruese për ata që ndjekin pushtetin dhe lavdinë.

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  Autorja e romaneve bestseller, “Vajza në tren” dhe “Nën ujë” Paula Hawkins vjen me nje tjeter roman ne gjuhen shqipe, - Zjarr qe digjet ngadale, hedhur ne qarkullim nga shtepia botuese Morava.

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë Në stok
  I ri

  Një shkrimtare midis Stephen Kingut dhe Vëllezërve Grim, me një roman prekës për një dashuri të marrë dhe të tepruar që arrin të dërrmojë në përqafimin e saj njerëzit që do të dëshironte t'i mbronte.

  900 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 300 Lekë Në stok
  I ri

  Libri i Plokhy-t, me hulumtime të imtësishme, hedh dritë mbi vrasjet e vazhdueshme politike, të kryera nga regjimi sovjetik, edhe pas vdekjes së Stalinit, në vendet e huaja. Një vepër e mrekullueshme si për studiuesit, ashtu edhe per fansat e romaneve me spiunazh."

  1 300 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 440 Lekë 1 600 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Autorja bestseller edhe në Shqipëri, Julia Navarro, vjen me një roman të ri, “Bibla prej argjile”, përkthyer nga Ornela Islami dhe botuar nga Dituria

  1 440 Lekë
  1 600 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Në stok

  I ngarkuar me energji komike dhe shpërfillës i lig i mëshirës së çfarëdo lloji, Versioni i Barnit është portreti brilant i një burri, të cilin Mordecai e krijoi unik e për të mos u harruar në kohë të kohërave. Ai është gjithashtu një histori e paharrueshme dashurie, një histori mbi familjen dhe shoqërinë si pasuri e njeriut.

  1 500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Si në një lojë shahu ku çdo lëvizje është një vëzhgim i hollë i psikologjisë së kundërshtarit, romani “i dyshuari X” është një thriller me një suspensë dhe një finesë unike

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  2 000 Lekë Në stok
  I ri

  Duhet shumë art për të shkruar një histori interesante rreth misterit të vrasjes. Në pjesën më të madhe të rasteve, shkrimtarë të mëdhenj nuk ia arrijnë... por Robert Galbraith është mjeshtër. Misteri qendror i romanit "Gjak i trazuar" është i fortë dhe ndjekja e tij, ndërsa shpaloset gjatë një hetimi të zgjatur, është një nga kënaqësitë më joshëse të...

  2 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë Në stok
  I ri

  Një thriller fantastik ku bashkohet e shenjta e tatuazhit të Alefit dhe brirëve të demit të Kretës, magjia e një varëseje kamé të stërlashtë me kumte pellazge, mugujt e mitologjisë greke dhe tmerri i pandemisë Covid-19 – gjithçka për të zbuluar përjetësinë e thelbit të ekzistencës njerëzore, nga pena mjeshtërore e autores së romanit të suksesshëm “Kutia e...

  900 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 300 Lekë Në stok
  I ri

  Kur besonim te sirenat nga Barbara O’ Neal vjen në shqip nga Living si nje nga romanet thriller me te pelqyer te momentit: Motra e saj ka vdekur para 15 vitesh ne nje sulm terrorist, por papritur ajo shfaqet ne nje kronike televizive, - duke ndryshuar rrjedhen e gjithe ngjarjes dhe duke ndryshuar rrenjesisht historine e ketij romani te mrekullueshem

  1 300 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Në korrik të vitit 1895, Sherlok Holmsi dhe Dr. Uatsoni marrin një letër nga hajduti legendar francez Arsen Lupen. Lupeni kërcënon të vjedhë pesë nga thesaret me të çmuara të Anglisë me shpresën për të përçmuar "kotësinë" e anglezve dhe lë një enigmë që përmban informacione se cili do të jetë krimi i tij i parë."

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 400 Lekë Në stok
  I ri

  Me këtë rrëfim prej mjeshtri të vërtetë të një çështjeje të madhe gjyqësore, Xhon Grishami vërteton përsëri se zotëron aftësi të jashtëzakonshme si shkrimtar, dhe e bën këtë duke u shtuar elementeve klasike dhe të pangatërrueshme të thrillerit ligjor një grimcë humori. Një studio e vogël ligjore. Një çështje e madhe gjyqësore. Rasti i një jete të tërë.

  1 400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 400 Lekë Nuk është në stok
  I ri

  Pasi mbetet jetime, në moshën tetë vjeçare, Beth Harmon dërgohet në një jetimore. Shpejt, aty, ajo zbulon dy mënyra për t'i shpëtuar zymtësise së ambjentit: të luajë shah dhe të marre pilulat e vogla të gjelbra, që i jepeshin fëmijëve për t'i mbajtur ata nën kontroll. Por shumë shpejt, bëhet e qartë se ajo ka një talent të jashtëzakonshem në shah dhe...

  1 400 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  Veriti vjen i ribotuar nga shtëpia botuese Living, me nje kapitull të ri: Një thriller i mrekullueshëm nga Colleen Hoover, që ka pasur sukses të jashtëzakonshëm që kur u hodh në qarkullim

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 300 Lekë Në stok
  I ri

  Një roman misterioz që të mban mbërthyer deri në faqen e fundit: Edhe ata që kanë, jeta e tyre ka plot makthe: Kështu ndodh me çiftin e përsosur, të cilët ditën më të bukur të jetës së tyre përballen me gjëra të tmerrshme. Një kufomë pranë vendit ku po bëhej dasma luksoze tjerr gjithë historinë e këtij romani plot mistere...

  1 300 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 400 Lekë Në stok
  I ri

  Vajza pa fytyrë më ka mbajtur me frymën pezull nga fillimi në fund». Michael Connelly Asnjë shkak të arsyeshëm, asnjë armë krimi. Rasti ideal për ta perfshirë Herri Holin në një hetim me zhvillime të papritura.

  1 400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë Në stok
  I ri

  Shkrimtari i njohur Fatos Kongoli vjen me një roman të ri për të pasionuarit pas rrëfimit të tij, - kësaj radhe me një roman të zhanrit mister., hedhur në qarkullim nga shtëpia botuese Toena 

  900 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  Botimet Living prezantojnë librin “Matrioshka e fundit” ngaB. A. Paris, - një nga romanet mister më intrigues të momentit.

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Një histori emocionuese krimi dhe misteri, por njëkohësisht edhe një farsë tallëse dhe një satirë morale e shoqërore.

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok
  I ri

  Duhet fshirë gjëma e madhe e mëkatit që jeta të lulëzojë sërish.

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë Nuk është në stok

  Ky roman e ka zanafillën në dhjetor të vitit 782; më 12 shkurt 1947; më 10 korrik 1947; më 21 maj 2009 Ky roman ka zënë fill dhe ndoshta të gjithë ne jemi të përfshirë në të, edhe pse nuk e dimë, sepse asgjë nuk ndodh rastësisht, sepse udha jonë është e paracaktuar. Sepse fati është shkruar në Bibliotekën e të vdekurve.

  900 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  Një lojë symbyllazi me vajzën do të kthehet në makthin më të keq për një prind. Ela, vogëlushja e shkathët dhe e zgjuar zhduket pa lënë gjurmë. Policia, media dhe familja kujtojnë se e dinë kush mund ta ketë rrëmbyer, por po sikur krimineli i vërtetë të mos jetë një i huaj? Po sikur ai të jetë i bindur se po bën gjënë e duhur me vogëlushen? Dhe, mbi të...

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 600 Lekë Në stok
  I ri

  Harlan Coben, - nje nga mjeshtrat e medhenj te letersise mister dhe thriller sot ne bote, vjen per here te trete me nje roman thriller, i gershetuar me romance, pas dy romaneve te meparshme, te cilat kane gjetur vemendjen dhe interesin e lexuesit ne Shqiperi

  1 600 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 600 Lekë Në stok
  I ri

  Stephen King na dhuron një nga veprat e tij më sfiduese, model i një intensiteti brilant, suspanse eksluzive dhe një zbulimi marramendës të kthinave më të errëta të psikës së paepur femërore. Ai është autori i më shumë se 50 librave, bestseller kudo në botë. Romani “Loja e Geraldit” është përshtatur dhe bërë film në vitin 2017, me regjisor Mike Flanagan.

  1 600 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok
  I ri

  Pas tre romaneve te meparshme Mekatet e zonjes Ema, Klienti, dhe Mallkimi i Melloneve, Mirela Kanini vjen me nje liber te ri, “Trafikanti”: Një histori e pazakonshme dashurie. Një roman triller psikologjik, i mbushur me emocione dhe pasion. Një histori sa turbulluese, aq dhe tërheqëse. I mbushur me ngjarje, hera-herës të rënda, dhe kthesa të...

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Në stok

  Zija Cela vjen para lexuesit me nje roman, te cilin e kishte shkruar me shume se 30 vite me pare. Shtepia Botuese Onufri e riboton romanin, i cili vleresohet se beri nje kthese ne letersise bashkekohore shqipe

  1 500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Për ta gjetur e për ta ndalur, dikush duhet të kërkojë në skutat më të errëta të kujtimeve dhe të shkelë në rrugët më të përhumbura të së kaluarës, pavarësisht frikës se ato të shpien drejt fundi shkatërrues.

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 080 Lekë 1 200 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Vjen me ne fund ne shqip libri me i mire i vleresuar per vitin 2020 nga komuniteti me i madh i lexuesve ne mbareboten ne Goodreads.

  1 080 Lekë
  1 200 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 300 Lekë Në stok
Shfaq 1 - 32 nga 483 libra