Kërko më tej

Filtra të aktivizuara:
  V. Bot
  Gjuha

  Ofertat

  Sete dhe Koleksione Ka 143 libra.

  për faqe
  • Shikim i shpejtë
   2 340 Lekë 2 600 Lekë -10% Në stok
   I ri

   “Tatuisti i Aushvicit” dhe “Gruaja sekrete” janë ndër romanet më të kërkuara gjatë vitit të fundit nga lexuesit shqiptarë. Për këtë arsye, vendosëm që tua rekomandojmë në set të gjithë atyre lexuesve që kërkojnë romane të papërsëritshme....

   2 340 Lekë
   2 600 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   2 160 Lekë 2 400 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Guillaume Musso është një nga autorët më të kërkuar që Francë dhe po aq i pëlqyer është edhe nga lexuesi në Shqipëri. Për këtë arsye ne kemi përzgjedhur dy prej romaneve të tij më të fundit që janë hedhur në qarkullim në tregun e librit shqip dhe ne i rekomandojmë për ti pasur në bibliotekën tuaj.

   2 160 Lekë
   2 400 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   2 160 Lekë 2 400 Lekë -10% Në stok
   I ri

   “Dashnorët poshtë Danubit” dhe “Kohë pas kohe” janë dy romane magjike për të gjithë ata që duan të kalojnë këndshëm pushimet e tyre. Të ardhur në shqip plot përkujdesje nga botimet Ombra, ne ua rekomandojmë këto dy saga për të qenë pjesë e leximeve tuaja verore.

   2 160 Lekë
   2 400 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   2 430 Lekë 2 700 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Lista e botimeve në shqip të nobelistëve gjatë këtij viti u shtua edhe me dy libra të tjerë: “Libri i zi” i autorit turk Orhan Pamuk dhe “Zoti e ndihmoftë fëmijën” nga Toni Morrison. Duke qenë të certifikuar në vlerat e tyre, ne i rekomandojmë tek ju si pjesë e serisë të nobelistëve që vijnë të shqipëruar.

   2 430 Lekë
   2 700 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   2 160 Lekë 2 400 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Të gjithë ne jemi produkt i shprehive tona: Nëse kemi zakone të suksesshme në jetë, arrijmë suksese në çdo fushë. Prandaj, ne po rekomandojmë dy libra që ju ndihmojnë që të kuptoni më mirë shprehitë tuaja të përditshme, dhe ti përmirësoni ato në funksion të synimeve që keni në jetën tuaj.

   2 160 Lekë
   2 400 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   2 160 Lekë 2 400 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Ky set përmban dy libra që janë bestseller-a jo vetëm në tregjet ndërkombëtare por edhe në Shqipëri. Që sapo kanë ardhur në shqip janë pëlqyer nga lexuesi. Duke parë kërkesat në rritje për këto dy romane, ne vendosëm t’ua rekomandojmë në një set të gjithë lexuesve që kërkojnë romane që lënë mbresa të pashlyera.

   2 160 Lekë
   2 400 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 800 Lekë 2 000 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Mark Manson është një nga autorët që tashmë ka marrë pëlqimin e lexuesve shqiptarë, sidomos atyre që janë të pasionuar pas zhvillimit personal. Pas suksesit me librin e parë “Arti i brishtë i not giving a f.ck” vjen edhe libri i dytë “Cdo gjë është f.cked”. Ne i kemi vendosur bashkë në një set për t’ua dhuruar miqve tuaj që kanë nevojë për idetë dhe...

   1 800 Lekë
   2 000 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   2 700 Lekë 3 000 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Dean Koontz dhe Harlan Coben janë dy autorët më të shquar të zhanrit thriller. Koontz ishte ndër autorët më të kërkuar gjatë periudhës së pandemisë. Këto dy thrillera që propozojmë ne për të qenë në pako, janë një dhuratë e çmuar për lexuesit e pasionuar pas romaneve mister & thriller.

   2 700 Lekë
   3 000 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   2 160 Lekë 2 400 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Romancat e Johanne Lindsey janë të preferuara edhe nga lexuesit shqiptarë, prandaj ne kemi vendosur për ti rekomanduar si pjesë të një seti: Janë dy librat më të fundit që janë sjellë në shqip dhe vijnë tek lexuesit që duan ta kenë të plotë në bibliotekën e tyre serinë e librave të kësaj autoreje.

   2 160 Lekë
   2 400 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 710 Lekë 1 900 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Milan Kundera dhe Haruki Murakami janë dy prej zërave më të spitakur të letërsisë së sotme botërore. Të lexosh veprat e tyre do të thotë të kuptosh më mirë përmasën reale të letërsisë botërore të momentit. Prandaj, ne i kemi rekomanduar në një set veprat e këtyre dy romancierëve të mëdhenj, të cilat duam që të jenë në bibliotekën tuaj.

   1 710 Lekë
   1 900 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 800 Lekë 2 000 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Dritëro Agolli është ndër autorët më të shquar të letërsisë shqipe të gjysmës së dytë të shekullit të XX. Ne kemi përzgjedhur në këtë set dy prej kryeveprave të tij; “Shkëlqimi dhe rënia e shokut Zylo”, shkruar në vitet ’70 dhe “Arka e djallit”, botuar pas viteve ’90. Me këto dy romane është mënyra më e mirë për të njohur magjinë e rrëfimit agollian.

   1 800 Lekë
   2 000 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 440 Lekë 1 600 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Viti 2019 njoftoi dy nobelistë njëherësh: Olga Tokarczuk dhe Peter Hande. Dy prej veprave të tyre i kemi përzgjedhur në një set, sidomos për të pasionuarit për koleksionet e veprave të listës së Nobelit.

   1 440 Lekë
   1 600 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 890 Lekë 2 100 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Yian Lianke dhe Vladimir Sorokov janë dy emra të shquar të letërsisë bashkëkohore botërore, njëherësh edhe dy autorë postmodernistë të spikatur. Ajo që i bashkon Lianke dhe Sorokovin është trajtimi i thelluar i raportit të individit me autoritarizmin.

   1 890 Lekë
   2 100 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   2 610 Lekë 2 900 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Robin Sharma konsiderohet si mentori i titanëve; Ai ka këshilluar dhe motivuar drejtuesit dhe menaxherët e koorporatave më të mëdha të botës: Edhe këto 3 libra që kanë ardhur në shqip janë një bazë e mirë për çdo lexues që do të shpalosë vetëveten. E ku ka më mirë sesa të kesh mentor Robin Sharmën.

   2 610 Lekë
   2 900 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   2 160 Lekë 2 400 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Anna Premoli, e vlerësuar si mbretëresha e romancës në Itali, vjen këtë verë të vitit 2020 me dy libra të rinj njëherësh para lexuesve shqiptarë: “Derisa dashuria të na ndajë” dhe “Një ditë e përkryer për të dashuruar”. Tashmë, këto janë dy libra që duhet të jenë në mini-bibliotekën e Anna Premolit edhe për të pasionuarit shqiptarë pas kësaj autoreje.

   2 160 Lekë
   2 400 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   2 250 Lekë 2 500 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Në kohën kur ideologjitë janë zvetënuar dhe partitë politike janë më tepër aleanca grupimesh ka ide, vijnë në shqip dy nga këto libra; njëri për kapitalizmin dhe sfidat e tij në të ardhmen, dhe tjetri për socializmin. Këto dy botime vijnë për lexuesit që duan të njohin rrënjësisht dy ideologjitë kryesore që kanë përcaktuar fatet e botës.

   2 250 Lekë
   2 500 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   2 520 Lekë 2 800 Lekë -10% Në stok

   Ky libër është historia tronditëse e dy burrave, e djalit të një emigranti polak varfanjak, dhe tjetri djali i një pasaniku të privilegjuar nga një familje bankierësh të pasur nga Bostoni. Polaku Rosnovski, i regjur me varfërinë u mbijeton vështirësive, është këmbëngulës, emigron në Shtetet e Bashkuara dhe ngre një rrjet hotelesh me emër të rëndësishëm,...

   2 520 Lekë
   2 800 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 440 Lekë 1 600 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Dale Carnegie dhe Napoleon Hill janë dy themeluesit e disiplinës së zhvillimit personal: Prandaj ne kemi zgjedhur dy prej veprave të këtyre autorëve, “Arti për të fituar miq dhe pushtet” dhe “Mendo dhe bëhu i pasur”, të cilët vlerësohen prej disa brezash si libra jetë-ndryshues. Nëse do të ndryshosh diçka tek vetja jote, këto libra janë mentorë të...

   1 440 Lekë
   1 600 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 980 Lekë 2 200 Lekë -10% Në stok
   I ri

   “Murtaja” dhe “Dashuria në kohërat e kolerës” kanë qenë dy bestseller-at absolutë të kohës së karantinës; dhe kjo nuk lidhet me faktin e përdorimit të murtajës në kuptimin e parë. I pari sjell një raport të thellë të luftës mes të mirës dhe të keqes, ndërsa i dyti na kujton se dashuria njerëzore është e aftë të sfidojë çdo murtajë. Prandaj, këto libra do...

   1 980 Lekë
   2 200 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   2 700 Lekë 3 000 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Koha që jetojmë ecën dhe ne nuk arrijmë të njohim thelbin e zhvillimeve të epokës tonë, prandaj vlejnë këndvështrimet e thelluara të këtyre tre mendjeve të shquara: Jacques Attali, Pierre-Henry Salfati dhe Iann Bremmer. Vëllimi i parë i këtij seti është një skanim i Perëndimit në të shkuarën e tij dhe i tyri është një lexim i thelluar i globalizimit dhe...

   2 700 Lekë
   3 000 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   2 700 Lekë 3 000 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Amazon dhe Nike janë dy prej kompanie ndërkombëtare më të suksesshme në botë, të cilat jo vetëm janë modele për tu ndjekur por janë edhe burim frymëzimi për shkak të historisë së themeluesve të tyre, Jeff Bezos dhe Phil Knight. Për këtë arsye këtë set librash ua kemi dedikuar njerëzve të sipërmarrjes në Shqipëri.

   2 700 Lekë
   3 000 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 800 Lekë 2 000 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Ky set librash është i adresuar për të gjithë ata që duan të nisin diçka në jetën e tyre: Libri i Simon Sinek të vjen në ndihmë për të dhënë përgjigje jetësore se pse po e bën një gjë të tillë, ndërsa i dyti të paralajmeron se në jetë do të kesh shumë pengesa, të cilat nuk duhet të shkaktojnë trauma në jetën tënde, por duhet të jetën përvoja jete që ti...

   1 800 Lekë
   2 000 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   2 250 Lekë 2 500 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Çdokush në jetë ka nevojë për mentorë që të arrijnë atë që duan. Betejat nuk janë personale në këtë jetë dhe as fitohen duke qenë të vetmuar. Prandaj, ne kemi përzgjedhur dy nga mentorët më të mirë të disiplinës së zhvillimit personal; Njërin të traditës, Napoelon Hill dhe tjetrin, të ditëve tona, Anthony Robbins. Me këta dy mentorë sfidat do të jenë më...

   2 250 Lekë
   2 500 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 440 Lekë 1 600 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Agatha Christie është një nga autorët më të shitur të shekullit të XX, duke thyer të gjitha rekordet me mbi 2 miliardë kopje. Duke parë rritjen e numrit të lexuesve të saj edhe në Shqipëri, ne po rekomandojmë një set me dy prej librave më të fundit që ka sjellë në shqip shtëpia botuese Dituria.

   1 440 Lekë
   1 600 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 620 Lekë 1 800 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Që të zbulosh kuptimin e jetës, është mbase ndër gjërat më të vështira për këdo. Prandaj kemi përzgjedhur një set me librat e dy prej autorëve më të njohur më idetë dhe shembujt domethënës: Një psikiatër që ka themeluar teorinë e logo-terapisë dhe një neuro-kirurg brilant të kohës tonë, i cili ka bërë një reflektsion të thellë rreth kuptimit të jetës...

   1 620 Lekë
   1 800 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 710 Lekë 1 900 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Georg Orwell dhe Aldous Huxley janë dy prej klasikëve modernë që vazhdojnë të trondisin me fuqinë e veprës së tyre: Këtu janë dy alegori të mëdha distopike dhe utopike për shoqërinë të cilat të trondisin teksa i lexon edhe pas disa dekadash nga krijimi i tyre.

   1 710 Lekë
   1 900 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 980 Lekë 2 200 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Këto dy romanca që kanë ardhur së fundi në shqip, janë përzgjedhur nga lexuesit tanë si librat më të pëlqyer të këtij zhanri. Prandaj, ne ua rekomandojmë bashkërisht të gjithë atyre që janë të pasionuar pas romancave apo duan të dhurojnë libra që lënë mbresa të pashlyera.  

   1 980 Lekë
   2 200 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   2 250 Lekë 2 500 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Naom Chomsky dhe Yuval Noah Harari janë dy prej mendimtarëve më të shquar të kohës tonë. Idetë e tyre shquhen për thellësinë dhe thjeshtësinë e komunikimit tek lexuesit. Prandaj, ne i kemi përzgjedhur këto dy libra si koleksion mendjesh brilante për të kuptuar ngjarjet dhe fenomenet që po na shfaqen në jetën tonë të përditshme.

   2 250 Lekë
   2 500 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   2 340 Lekë 2 600 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Të gjithë ata që arrijnë të vendosin zakone të mira në jetën e përditshme, i arrijnë të gjitha objektivat që duan. Por, çdo zakon i mirë, do kohën e vet që të stabilizohet: Duhet të shkatërrohen zakonet e këqija, duhet të kalojmë momentet e kritike derisa të integrojmë shprehitë e mira. Duke lexuar Robin Sharmën dhe Charles Duhigg, ju do të jeni në...

   2 340 Lekë
   2 600 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   2 340 Lekë 2 600 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Ne jemi produkt i mendësisë që ezkiston në mjedisin përreth nesh që nga lindja deri në vdekje; në familje, shkollë, shoqëri apo punë. Të reflektosh dhe të kapërcesh mendësinë mbizotëruese mbetet ndër gjërat më të vështira, prandaj këto dy libra të shkruara nga Angela Duckworth dhe Carol Dweck do të jenë dy guida të shkëlqyera për ta para veten tuaj përtej...

   2 340 Lekë
   2 600 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 890 Lekë 2 100 Lekë -10% Në stok

   Botimet Françeskane sjellin gjithë veprën e At Zef Pllumit “Rrno vetëm për me tregue” në një botim special, të paketuar. E gjithë vepra e plotë, e dalë në qarkullim në vitin 2015, është konsideruar “ndërgjegja e kohës”, pasi kleriku i lartë françeskan ka rrëfyer gjithë kalvarin gjatë kohës së komunizimit, në burgje dhe jashtë saj.

   1 890 Lekë
   2 100 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   2 160 Lekë 2 400 Lekë -10% Në stok

   Ky set vjen per lexuesit qe jane perhere te pasionuar per te lexuar cdo gje te autorit brazial me te lexuar te kohes tone: Shtepia Botuese Toena eshte kujdesur per keta lexues: Brenda dy vitesh kane ardhur ne shqip romanet Doreshkrimi i gjetur ne Akra, Spiunia dhe Hipi, te perkthyer nga Erion Gjatolli, - te cilat ua rekomandojme ti merrni bashkerisht dhe...

   2 160 Lekë
   2 400 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  Shfaq 1 - 32 nga 143 libra