I ri Kepler 62 – libri i trete: Udhetimi Shiko më të madhe

Kepler 62 – libri i trete: Udhetimi

Bjorn Sortlano MEP0162

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky është libri i tretë i serisë fantastiko-shkencore prej gjashtë librash, që ka bërë për vete mijëra fëmijë në më shumë se njëzet vende të botës.

Më shumë detaje

1106 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928086433

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Ari, Joni dhe Maria, që ju tashmë i njihni, do të nisin udhëtimin më të gjatë të ndërmarrë ndonjëherë nga njeriu. Jeta në Tokë pa shuhet, ndaj ata duhet të udhëtojnë larg në hapësirë, në kërkim të një mundësie të re. Objektivi është planeti Kepler62, por udhëtimi drejt tij është i panjohur dhe plot me rreziqe.

Një anije i con ata në një stacion hapësinor prej nga do të nisin udhëtimin drejt hapësirës të ndarë në grupe.

Ari dyshon se ekuipazhit nuk i është thënë gjithcka rreth misionit të tyre të ardhshëm.

Kush ishte në kapsulat shtesë në anije?

Pse Ari zgjohet në mes të udhëtimit?

A do të mundin Maria dhe Ari të përballojnë të vetëm sfidat e rrezikshme?

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe159
ISBN9789928086433
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 7 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiFlavja Maca