Shartimi Shiko më të madhe

Shartimi

Luigi Pirandello BGJ0260

Libër i ri

11109 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bard Books
ISBN9789951777117

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Laura është me barrë pas një përdhunimi, Xhorxho (burri i saj) dhe mjeku kërkojnë abortin, mirëpo ajo nuk pranon, sepse ka dëgjuar “lesionin” e kopshtarit Filipo, që tëksa shartonte pemët, i tregon asaj sesi në një pemë mund të fute një syth dhunshëm dhe, po u mbajt me kujdes, po iu mundësua ajri, ai syth nuk ka të bëjë asgjë me trungun nga është marrë, por i përket tërësisht pemës së re, fruti i së cilës nuk lidhet me pemën e vjetër.

Laura e kupton mesazhin: shartimin e lexon si përdhunim,sythin si ngjizje, ajrin si dasuri, kurse futin si fëmijë.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe86
ISBN9789951777117
Viti i Botimit2019
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiOrjela Stafasani