Trauma, integrmi dhe levizjet okulare Shiko më të madhe

Trauma, integrmi dhe levizjet okulare

Elton Kazanxhi, Diego Ricci BGJ0140

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri "Integrimi i traumës dhe lëvizjet e syve" ofron një eksplorim interesant të neuroterapisë, një formë inovative terapie që integron qasje të ndryshme terapeutike si EMDR, NLP, hipnozë, Gestalt dhe përvoja somatike për të ndihmuar pacientët të kapërcejnë traumat dhe të integrojnë përvoja të vështira.

Më shumë detaje

111108 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

EMI Italy Association
ISBN9789928183439

3 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një nga pikat e forta të librit është aftësia e tij për të paraqitur në mënyrë të qartë dhe koncize secilën prej qasjeve të ndryshme terapeutike të përfshira në neuroterapi, duke ofruar një përmbledhje të aspekteve dhe teknikave themelore të përdorura në secilën prej tyre.  Kjo i lejon lexuesit të kuptojnë më mirë se si këto qasje mund të kombinohen për të krijuar një qasje më gjithëpërfshirëse dhe efektive të trajtimit.

Në veçanti, vëmendja kushtuar teknikës EMI dhe lëvizjeve të syve paraqet një risi të madhe për terapinë e traumës.  Autori përshkruan se si kjo teknikë mund të ndihmojë pacientët të përpunojnë dhe integrojnë përvojat traumatike, duke përmirësuar aftësinë e tyre për të përballuar stresin dhe emocionet e vështira.

Përveç kësaj, libri ofron raste të shumta klinike që ilustrojnë konkretisht aplikimin e neuroterapisë.  Këto raste i ndihmojnë lexuesit të kuptojnë më mirë se si terapia mund të përshtatet me nevojat specifike të pacientëve individualë dhe ofrojnë shembuj konkretë se si neuroterapia mund t'i ndihmojë njerëzit të kapërcejnë traumat

Të dhëna

Faqe305
ISBN9789928183439
RedaktoriLediona Braho
Viti i Botimit2019
VendodhjaRome
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEridan Kellici, Blerina Iljazi