Sipas Subjektit Ka 366 libra.

për faqe
 • Shikim i shpejtë
  720 Lekë 800 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Ç’bëjnë mësuesit kur dalin nga klasa, nëse dalin ndonjëherë?Flenë nëpër tavanet e varur si lakuriqët e natës, apo të zhytur nëndonjë pirg këpucësh demode?Që nga mësuesit pleq që humbasin nëpër korridore deri te mësuesit qëkundërmojnë era qen të kromosur, përgatituni të mbani barkun me dorë ngatë qeshurat me këtë libër të shkëlqyer që shkakton lot...

  720 Lekë
  800 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë 1 000 Lekë -10% Në stok

  A e kishte gjetur Qeni - njeri ndihmësin Perrr - fekt?

  900 Lekë
  1 000 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë 1 000 Lekë -10% Në stok

  Telash i dyfishtë për qenin - njeri!

  900 Lekë
  1 000 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok
  I ri

  "Dyqanin e vogël të maktheve" po e mbulonte dëbora. Nina dhe Padi po përpiqeshin të gjenin shkakun e stuhisë, por nuk ishte aq e thjeshtë. Burri i borës, një plak i mirë, por tmerrësisht i ngathët, i ndoqi këmba-kembës dhe përdori çdo marifet të mundshëm që ta ndalte dëborën, e cila binte pa reshtur. Madje edhe brenda në dyqan... "Stiki, burri i tmerrshëm...

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok
  I ri

  Pasi perfundoi ditën e parë të punës, Nina shkoi të blinte një akullore në "Dyqanin e vogël të maktheve". Por aty ndeshi një vampir - pa dhembë! Nina vendos ta ndihmojë vampirin Lukas që t'i gjejë dhëmbët në dyqanin e zotit Kuk. Por, kushedi për ç'arsye, asnjë nga dhëmbët e vampirit nuk duket gjëkundi. Mos vallë dikush i ka fshehur me qëllim?! "Misteri i...

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  600 Lekë Në stok
  I ri

  Vishni sipas modës kafshët e xhunglës e bëjini gati për karnavalet me vallen me konga, për perëndimin e diellit në lëndinën Hula, për një festë me banane dhe për shumë gjëra të tjera brenda këtij libri mode me figura ngjitëse.

  600 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 080 Lekë 1 200 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Kjo histori zë fill në Qytezën e Diellit, kur dy miqtë për kokë, Maçi dhe Sebastiani, duke peshkuar pranë portit, gjejnë një shishe me mesazh brenda.

  1 080 Lekë
  1 200 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 300 Lekë Në stok
  I ri

  Kjo përmbledhje e bukur bën bashkë katër tregimet origjinale të autores së njohur Beatrix Potter, që ndjekin lepurin e vogël mistrec në gjithfarë aventurash nëpër kopshtet e të tmerrshmit MekGregor, në kthetrat e Tom Vjedullës.

  1 300 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  300 Lekë Në stok
  I ri

  Në këtë libër do të zbuloni se nga e ka prejardhjen futbolli, ky sport që ka admirues në gjithë planetin, dhe si është zhvilluar në shekuj, cili ishte klubi i parë i futbollit, pse disa stadiume e klube janë me famë botërore, cilët janë futbollistët më të famshëm në historinë e futbollit, golashënuesit, mbrojtësit, mesfushorët e portierët më të mirë. Për...

  300 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  300 Lekë Në stok
  I ri

  Veglat dhe zjarri, Komunikimi, Energjia, Shpikjet, Qepja dhe shkrimi, Ngjyrat e pigmentet, Lufta dhe armët... janë disa nga çështjet me të cilat merret ky libër. Por ju do të takoni këtu edhe shpikësit e mëdhenj, do të mësoni se si visheshin në punë e se si funksiononin shpikjet e tyre dhe do të njiheni me zbulimet e mëdha në historinë e njerëzimit. Çdo...

  300 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok
  I ri

  Ngjarjet zhvillohen në dimrin me dëborë. Nuk ka fëmijë që të mos i lexojë e të mos ndiejë mirësi, dashuri dhe një ngrohtësi të atillë, që i bën edhe më të paqtë e të mos ndihen kurrë vetëm e të trishtuar.   

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Në stok
  I ri

  Ky është një libër që flet. Po si? Po të shtypni një buton, do të dëgjoni një shkronjë dhe një fjalë që fillon me shkronjën që dëgjuat. Çdo shkronjë e alfabetit të shqipes është e shoqëruar me një buton dhe me një figurë për ilustrim. Në krah të çdo figure janë shkronjat e mëdha e të vogla të shtypit që mund t’i përvijoni me gisht për t’i mësuar më mirë....

  1 500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  Ky është libri i katërt i serisë “Libra me 18 melodi”. Ju, vogëlushë, do të njiheni me Dinon e vogël, që luan me miqtë e tij kur, papritur, lëshon një britmë që ata nuk e kanë dëgjuar kurrë më parë. Po të shtypni një nga 18 butonat, edhe ju do ta dëgjoni këtë britmë. Kështu, dalëngadalë, do të bëheni pjesë e aventurës parahistorike, teksa Dinoja i vogël...

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok
  I ri

    Kjo seri përmban 4 libra me nga 150 figura ngjitëse plot ngjyra: “Vishni me figura ngjitëse princeshat e hijshme”, “Vishni me figura ngjitëse balerinat e bukura”, “Vishni me figura ngjitëse shoqet e ngushta”, “Vishni me figura ngjitëse pyllin e magjepsur”. Çdo libër përmban më tepër se 20 veshje ose paraqitje krijuese. Merrni figurat ngjitëse, krijoni...

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok
  I ri

  Kjo seri përmban 4 libra me nga 150 figura ngjitëse plot ngjyra: “Vishni me figura ngjitëse princeshat e hijshme”, “Vishni me figura ngjitëse balerinat e bukura”, “Vishni me figura ngjitëse shoqet e ngushta”, “Vishni me figura ngjitëse pyllin e magjepsur”. Çdo libër përmban më tepër se 20 veshje ose paraqitje krijuese. Merrni figurat ngjitëse, krijoni...

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  200 Lekë Në stok
  I ri

  Kjo seri përmban 4 libra me nga 150 figura ngjitëse plot ngjyra: “Vishni me figura ngjitëse princeshat e hijshme”, “Vishni me figura ngjitëse balerinat e bukura”, “Vishni me figura ngjitëse shoqet e ngushta”, “Vishni me figura ngjitëse pyllin e magjepsur”. Çdo libër përmban më tepër se 20 veshje ose paraqitje krijuese. Merrni figurat ngjitëse, krijoni...

  200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  200 Lekë Në stok
  I ri

  Kjo seri përmban 4 libra me nga 150 figura ngjitëse plot ngjyra: “Vishni me figura ngjitëse princeshat e hijshme”, “Vishni me figura ngjitëse balerinat e bukura”, “Vishni me figura ngjitëse shoqet e ngushta”, “Vishni me figura ngjitëse pyllin e magjepsur”. Çdo libër përmban më tepër se 20 veshje ose paraqitje krijuese. Merrni figurat ngjitëse, krijoni...

  200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok
  I ri

  Doni të mësoni se çfarë u pëlqen më fort qenushëve? U pëlqen të jetojnë në fushë, në guvë apo në ndonjë shtëpizë? U pëlqen të hanë bar, krimba apo biskota të pjekura? U pëlqen të luajnë në çerdhe, në shilarës apo në park? U pëlqejnë kubat, telefoni apo topi.... Shfletojeni librin, pra, dhe shihni pikturat tërheqëse, që t’i mësoni sekretet e tyre. Çdo gjë...

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok
  I ri

  Doni të mësoni se çfarë u pëlqen më fort koteleve? U pëlqen të fluturojnë, të hidhen apo të kacavirren? U pëlqen të pinë limonadë, çokollatë të nxehtë apo ujë? U pëlqen televizori, të vishen apo të ndjekin, të hidhen e të kapin? U pëlqen t’i qëllojnë, t’i përqafojnë apo t’i ledhatojnë.... Shfletojeni librin, pra, dhe shihni pikturat tërheqëse, që t’i...

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok
  I ri

  Ky libër ka formën e një çante prej vërteti, me rrip bojëqielli për ta mbajtur në dorë dhe elegante sa më s’ka, hapet si një çantë prej vërteti, por brenda ka... 7 përralla me personazhe të paharrueshme, që mund t’i marrësh me vete ngado. Merre çantën e dorës, vogëlushe, që të lexosh dhe pastaj të shkosh e të takosh Froin me njëbrirëshin, princeshën e...

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok
  I ri

  Ky libër ka formën e një çante prej vërteti, me rrip ngjyrë rozë për ta mbajtur në dorë dhe elegante sa më s’ka, hapet si një çantë prej vërteti, por brenda ka... 7 përralla me personazhe të paharrueshme, që mund t’i marrësh me vete ngado. Merre çantën e dorës, vogëlushe, që të lexosh dhe pastaj të shkosh e të takosh një balerinë yll të bukur, një dragua...

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  200 Lekë Në stok

  Merrni figurat ngjitëse, vishini kafshët dhe krijoni skena të tjera, siç tregohen në libër, dhe do të zbaviteni me orë të tëra.

  200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  621 Lekë 690 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Mbreti i tregimeve pop për fëmijë, vjen sërish më superargëtues. Fëmijë e të rritur, ju premtoj se do mbani barkun me dore nga të qeshurat me Teon, qenin, të cilin e detyrojnë të shkojë në gjimnaz. Po çiuaua i vogël kënaqet me pak, se është një qen me pretendime: Bëhet president.....

  621 Lekë
  690 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  621 Lekë 690 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Në këtë vrap të shfrenuar kundër kohës, hetueset e vogla duhet të angazhohen jo vetëm të gjejnë fajtorin (a do ia dalin?), por edhe të përballen me frikërat e tyre, duke u ndierë në përfundim të historisë, shoqe më shumë se kurrë.

  621 Lekë
  690 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 080 Lekë 1 200 Lekë -10% Në stok

  Kjo enciklopedi e thjeshtë përmban njohuri themelore për botën e shkencës. Që informacioni të mos jetë i lodhshëm e të përvetësohet sa më mirë, ky libër ka disa karakteristika...

  1 080 Lekë
  1 200 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok

  Romani për fëmije "I fundmi i Kastriotëve" hedh drite mbi një ngjarje tragjike të historisë së Shqipërisë, e cila njihet shumë pak nga lexuesi shqiptar. Shkrimtari Bedri Dedja, duke u mbështetur në fabulën dhe subjektin e veprës me të njëjtin titull, shkruar nga Andon Frashëri, ndërtoi mbi skeletin e saj një vepër të re, se cilës i dha formën e romanit...

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok

  Shkrimtari aq i dashur për fëmijë. Bedri Dedja, do të na çojë përsëri në Sdikuisht, në kryeqytetin e përrallave të tij, kësaj here për të na njohur me të fshehtat e biznesit

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë Në stok

  Ky roman është një zgjedhje e shkëlqyer për fëmijët e moshës 8-12 vjeçare, sidomos për lexim jashtë shkolle. Është një mënyrë argëtuese për t’i mbajtur fëmijët të angazhuar edhe kur nuk janë në klasë.

  900 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok

  Personazhi aq i njohur i përrallave shqiptare, Kacimicrri, niset në një udhëtim të gjatë rreth globit, për të takuar shumë personazhe të tjera të letërsisë botërore për fëmijë.

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok

  Me anë të vizatimeve, fëmijët shfaqin ndjenjat e tyre të vërteta, të cilat, në këtë libër, lexuesi do të mësojë se si t’i interpretojë.

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  550 Lekë Në stok

  Gabi do t’i kalojë Krishtlindjet te halla e saj në fshat. Për këtë arsye, ajo dhe Franci, dy shokët e ngushtë, i shkëmbejnë dhuratat një ditë përpara festës. Ndërkohë, Franci duhet të bëjë sikur gëzohet shumë nga dhurata e Gabit. Por, në fakt, kjo nuk është aq e thjeshtë...

  550 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  621 Lekë 690 Lekë -10% Në stok
  I ri

  621 Lekë
  690 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
Shfaq 1 - 32 nga 366 libra