Kategoritë

Ofertat

Lista e librave sipas Shtëpisë Botuese Aeditions

Aeditions rrugëton prej 21 vitesh me lexuesin dhe gjendet e pranishme në bibliotekat e të gjithë miqve të librit, në duart e fëmijëve kureshtarë dhe të atyre që vlerësojnë botimet cilësore, për t’u informuar dhe frymëzuar!  Ajo u themelua në vitin 1995 me prodhimin e kartolinave, kalendarëve me pamje nga vendet e mrekullueshme të Shqipërisë, hartave dhe guidave turistike, si edhe me botimin e librave për fëmijë. Përvoja, dëshira dhe intuita na dhanë dorë të njihnim më mirë dhe të përzgjidhnim atë çka i duhej lexuesit.


Kështu, nisën botimin e enciklopedive të përditësuara me informacionet me bashkëkohore, të ilustruara, duke e bërë edukimin e fëmijëve një proces argëtues dhe zbavitës.


Pas 21 vitesh eksperiencë në botën magjike të librit, sot, Aeditions boton libra për të gjitha grupmoshat! 

për faqe
Shfaq 1 - 32 nga 339 libra
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok

  Ky libër përmban 100 fjalë në shqip e në anglisht, te të cilat përfshihen emrat e pjesëve të fytyrës dhe të trupit të njeriut, emra kafshësh, veshjesh, makinerish, ushqimesh e lodrash të ndryshme. Çdo fjalë është e shoqëruar me një figurë plot ngjyra, që fëmijët ta kenë më të lehtë të mësojnë fjalët në anglishte. Me anë të këtij fjalori e të figurave, si...

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok

  Libër interaktiv me aktivitete të ndryshme për moshën parashkollore.

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  400 Lekë Nuk është në stok

  Libra të përkryer për fëmijët që pëlqejnë argëtimin dhe aventurën. Le të nisemi së bashku me binjakët Beni dhe Blerta për të kërkuar dhe zbuluar 1001 sende dhe në të njëjtën kohë duke u argëtuar për të rregulluar makinën e kohës.

  400 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  300 Lekë Nuk është në stok
  I ri

  Në këtë libër do të mësoni gjëra interesante e kuriozitete, shoqëruar me imazhe që na dëftojnë se si ishin dhe si jetonin egjiptianët.

  300 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  300 Lekë Në stok
  I ri

  Këtu ka gjithçka që duhet të njohë çdo i apasionuar pas mbretërisë së kafshëve, shoqëruar me ilustrime e kuriozitete interesante.

  300 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  300 Lekë Në stok
  I ri

  A e dini sa fakte e hollësi të rëndësishme e interesante ka në këtë libër, të shoqëruara edhe me ilustrime? Zbulojini, ç’prisni!  

  300 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  300 Lekë Në stok
  I ri

  Këtu do të gjeni kërshëri pa fund e gjithçka që ju duhet për të njohur këto kafshë mbresëlënëse, shoqëruar edhe me ilustrime të mrekullueshme.

  300 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Në stok

  12 përralla të mrekullueshme të shoqëruara me ilustrime plot ngjyra. Shëtitni me to në botën e aventurave dhe të fantazisë.

  1 500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Zhdërvjelltësoni mendjen me "150 Aktivitetet e Mia të Para". Libër interaktiv për moshën parashkollore.

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 800 Lekë Në stok

  16 përralla klasike të shoqëruara me audio, CD ku gjyshja me zërin e saj të ëmbël tregon 16 përrallat. Botimi "16 Përralla Klasike" përmban dymbëdhjetë përralla nga Vëllezërit Grim, tre përralla nga Andersen dhe një nga Charles Perrault. Përralla klasike të përzgjedhura me kujdes, të cilat nxisin imagjinatën dhe zhvillojnë fantazinë e fëmijëve.

  1 800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  100 Lekë Nuk është në stok

  Një seri e mrekullueshme, që përmban 12 përrallëza klasike, të prera në forma të ndryshme.

  100 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok
  I ri

  Pse na duhet një libër me labirint? Sepse i ndihmon fëmijët të vlerësojnë përfundime të ndryshme dhe të planifikojnë para kohe zgjidhjet përfundimtare. Ky libër sjell jo një, por 30 labirinte, temat e të cilëve mund të jenë mjaft të njohura për ju e për fëmijët. Por libri nuk mjaftohet me kaq, sepse u kërkon fëmijëve të gjejnë edhe numra personazhesh apo...

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 800 Lekë Në stok

  Mbërriti ora për të endërruar! Me këto 365 rrëfenja para gjumit do të njihni të gjitha kafshët, të cilat do të bëhen miqtë tuaj më të ngushtë: njihuni me aventurat e tyre plot emocion dhe përgatituni për të ndërmarrë një udhëtim në botën e ëndrrave. Në çdo faqe që do të shfletoni, në çdo stinë që do të shkoni, miqtë tuaj të dashur gjithmonë do ti takoni....

  1 800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 800 Lekë Në stok

  Çdo mbrëmje, në këtë libër të veçantë plot me figura të mrekullueshme, do të gjeni të gjitha kafshët që i doni aq shumë. Në ç'do faqe që do të shfletoni, në ç'do stinë që do të shkoni, do të takoni heronjtë e vegjël të përrallave, të cilët do t'ju marrin me vete në aventurat e tyre të panumërta, para se t'ju zërë gjumi. 365 përralla, njëra më e bukur se...

  1 800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  300 Lekë Në stok

  Ky libër është pjesë e serisë “Përrallëza klasike me pop-up”, që përmban 8 tituj: “Libri i xhunglës”, “Bambi”, “Njëbrirëshi i bardhë”, “Kësulëkuqja” , “Borëbardha”, Rosaku i shëmtuar”, “Tre derrkucët”, “Ana dhe njëbrirëshi

  300 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 600 Lekë Në stok

  Ky atlas i mrekullueshëm është një panoramë e gjallë dhe magjepsëse e qytetërimit njerëzor përgjatë epokave. Me më shumë se 60 harta dhe ilustrime plot ngjyra, shqyrton periudhat kyçe të historisë qysh prej viteve 10.000 p.e.r. deri në ditët tona.

  1 600 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Ky botim do tú japë përgjigje shumë pyetjeve që mund të kenë fëmijët për kafshët gjigande që dikur popullonin planetin tonë. Një botim fantastik, me imazhe dhe me të dhënat më të fundit të shkencës, tashmë vjen edhe në shqip për të pasuruar dijet e vogëlushëve tanë.....

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  "Romani “Aventurat e Kokëkashtës”, fitues i çmimit “Penda e Argjendtë”, është ndër më të njohurit dhe ndër më të mirët në letërsinë shqipe për fëmijë. Ky libër vjen sërish për lexuesin e vogël, i ripunuar prej autorit.

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  600 Lekë Nuk është në stok

  Një dhuratë e veçantë për njerëzit tuaj më të dashur. Imazhet dhe teksti janë të frymëzuara nga dashuria për njerëzit tuaj më të shtrenjtë.

  600 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  100 Lekë Nuk është në stok

  Një seri e mrekullueshme, që përmban 12 përrallëza klasike, të prera në forma të ndryshme.

  100 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  50 Lekë Nuk është në stok

  Një seri fantastike, e cila përmban 12 përralla klasike.

  50 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 600 Lekë Në stok

  Vogëlushët njihen me botën që i rrethon: - Me kafshët, frutat, numrat, format, lodrat dhe konceptet e para.

  1 600 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  50 Lekë Nuk është në stok

  Një seri fantastike, e cila përmban 12 përralla klasike.

  50 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  100 Lekë Nuk është në stok

  Një seri e mrekullueshme, që përmban 12 përrallëza klasike, të prera në forma të ndryshme.

  100 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Nuk është në stok

  Nuk ka gjë më zbavitëse se sa të dëgjosh një rrëfenjë të bukur të lexuar me zë të lartë. Çdo libër ka gjashtë butona, të cilët do të luajnë për ju një përrallë klasike. Në këta libra të veçantë ju do të njiheni me: Kësulëkuqen, Hirushen, Borëbardhën dhe Flokartën.

  500 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  100 Lekë Në stok

  Një seri fantastike, e cila përmban 12 përralla klasike. Me ilustrimet plot ngjyra, të realizuara me profesionalizëm dhe të treguara me mjeshtëri, kjo seri është konceptuar për fëmijët që sapo fillojnë të lexojnë.

  100 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  Autorët e këtij libri janë specializuar në fushën e botimeve për natyrën. Teksti i hartuar prej tyre plotësohet dhe gjallërohet me ilustrimet e biologut Román García Mora, i cili është specializuar edhe në fushën e ilustrimeve shkencore, duke iu përkushtuar sidomos rindërtimit paleontologjik, e mbi të gjitha, të dinozaurëve.

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok

  Ky libër është krijuar për fëmijët që ende nuk kanë mësuar të lexojnë dhe për ata që sapo kanë nisur të lexojnë, ndaj kërkon edhe bashkëpunimin e prindërve, që është vlerësuar si një mënyrë mjaft e dobishme për t’i ndihmuar fëmijët që të shpalosin e të zhvillojnë aftësitë e tyre gjuhësore.

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  100 Lekë Në stok

  Një seri fantastike, e cila përmban 12 përralla klasike. Me iIlustrimet plot ngjyra, të realizuara me profesionalizëm dhe të treguara me mjeshtëri, kjo seri është konceptuar për fëmijët që sapo fillojnë të lexojnë.

  100 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  2 000 Lekë Në stok
  I ri

  Bëhuni njësh me mendimet më të thella të fëmijës tuaj dhe përpiquni të jeni prindi që doni.

  2 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok
  I ri

  Një seri përrallash të rrëfyera: duke shtypur butonin e figurës që përkon me faqen, do të mund ta dëgjoni të rrëfyer atë pjesë të përrallës. Përralla klasike, të famshme e nga më të pëlqyerat, që mund t'ia lexoni ju, por që fëmijët mund t'i dëgjojnë edhe vetë. Zgjidhni mes "Tre derrkucët", "Pinoku", "Borëbardha", "Kësulëkuqja", "Liza në botën e çudirave",...

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok
  I ri

  Një seri përrallash të rrëfyera: duke shtypur butonin e figurës që përkon me faqen, do të mund ta dëgjoni të rrëfyer atë pjesë të përrallës. Përralla klasike, të famshme e nga më të pëlqyerat, që mund t'ia lexoni ju, por që fëmijët mund t'i dëgjojnë edhe vetë. Zgjidhni mes "Tre derrkucët", "Pinoku", "Borëbardha", "Kësulëkuqja", "Liza në botën e çudirave",...

  700 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 32 nga 339 libra