Mesim - besimi 7 - per klasen e shtate te shkolles 9 - vjecare Shiko më të madhe

Mesim - besimi 7 - per klasen e shtate te shkolles 9 - vjecare

Muharrem Omerdiç, Fahira Kalajxhisalihoviç MAS0052

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Në kuadër të ciklit didaktik të MësimBesimit vjen vëllimi i shtatë, për klasën e shtatë të shkollës 9vjeçare. Ashtu si dhe në vëllimet pararendëse, edhe në këtë vëllim parashtrohen në përmasa didaktike themelet e besimit islam si dhe njohuria e nevojshme për to. Ky vëllim gjithashtu paraqet edhe aspekte të tjera të jetës së besimtarëve si mirënjohja, sinqeriteti dhe marrëdhëniet mes njerëzve, si dhe rregullat që i rregullojnë këto marrëdhënie. Ky vëllim kërkon të nxisë studentët për njohjen e identitetit të tyre fetar, si dhe krenarinë që duhet të kenë për këtë njohje.

200 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Alsar
ISBN9789928243768

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe168
ISBN9789928243768
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiUrim Poshka