Seria e Maksit Ka 10 libra.

 • Shikim i shpejtë
  270 Lekë 350 Lekë -23% Në stok

  Maksi dhe Paulina luajnë futboll. "Gol!" thërret Maksi. "Ne jemi kampionë botë!". Por fqinjit të tij, Timit, i duket se më të fortët në futboll është ai dhe shokët e tij. Kështu, ata vendosin të bëjnë një ndeshje futbolli mes dy skuadrave. Kush do ta fitojë "Kupën e Botës?!"

  270 Lekë
  350 Lekë -23%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  350 Lekë Në stok

  Gati!? NISU! Maksi merr vrull me biçikletën e tij lodër. Por tani ai është rritur. Maksit i nevojitet një biçikletë e vërtetë! Bashkë me mamin ai vendos të rregullojë biçikletën e vjetër të vëllait të tij, Feliksit. Pastaj duhet të mësojë, mësojë, mësojë... Dhe, shumë shpejt, Maksi fillon të marrë kthesat e para.

  350 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  350 Lekë Në stok

  Shoqja e ngushtë e Maksit, Paulina, sapo ka marrë medaljen "Kali i detit". Edhe Maksit do ti pëlqente të mësonte notin. "Ti nuk e merr dot atë medalje, se nuk je adhurues i ujit", - i thotë vëllai i tij i madh. Tani I takon Maksit të tregojë çështë i aftë të bëjë!

  350 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  350 Lekë Në stok

  Unë jam gati katër vjeç! - thërret Maksi. Dhe mendon se kushdo që bën 4 vjeç, mund të dëshirojë një lepurush prej vërteti për ditëlindje. Por... duhet të nxitojë, sepse lepurushi i zi më i bukur në botë mund t'I shitet dikujt tjetër...

  350 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  270 Lekë 350 Lekë -23% Në stok

  Urra! Maksit i japin leje të flejë një natë te shtëpia e Paulinës. Ai bën gati çantën sa hap e mbyll sytë: pizhamet, furçën e dhëmbëve dhe, sigurisht, elektrikun e dorës. Por, a mund të flejë Maksi pa puthjen e "Natës së mirë"?!

  270 Lekë
  350 Lekë -23%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  270 Lekë 350 Lekë -23% Në stok

  Për të qenë një superpërbindësh i vërtetë, duhet të keni dhëmbë që ju kanë rënë. Sa keq që Maksi ka vetëm një dhëmb, që është duke i rënë. Dhëmbi nuk bie që nuk bie... Nuk ndihmojnë as këshillat e Feliksit dhe as takimi me dentisten. Kështu, Maksi vendos të presë, kur papritur... fiu! Në vend të dhëmbit, mbetet një gropë!

  270 Lekë
  350 Lekë -23%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  350 Lekë Në stok

  Maksi dhe Paulina ndërtojnë një anije piratësh, ama prej vërteti. Por nuk është dhe aq e thjeshtë. Për fat të mirë, në garazh gjejnë materialet që u duhen, për të ndërtuar "tmerrin e deteve"...

  350 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  470 Lekë Në stok

  Një ditë, e treta "A" udhëtoi për në parkun e lojërave.

  470 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  470 Lekë Nuk është në stok

  Maksi dhe shokët e tij ndihen të gëzuar. Shumë shpejt ata do të bëjnë një udhëtim me klasën.

  470 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  300 Lekë Nuk është në stok

  Maksi dhe Morici është një histori gjermane e treguar me ilustrime në vargje të kryqëzuara. Kjo përrallë me humor të zi treguar tërësisht në vargje, është shkruar dhe ilustruar nga Wilhelm Busch dhe u publikua në vitin 1865 ku njohu sukses të menjëhershëm e mbeti një klasik i përjetshëm.

  300 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
Shfaq 1 - 10 nga 10 libra