I ri Njehere e nje pse ? Shiko më të madhe

Njehere e nje pse ?

Inva Koçiaj A-008989

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky tekst i përgatitur nga studiuesja dhe pedagogia e shkencave të natyrës Inva Koçiaj është për fëmijë të moshës 9 -15 vjeç, të cilët janë kuriozë pas shkencës dhe hapësirës

Më shumë detaje

4 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Univers
ISBN9789928355348

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Përmes këtij libri, fëmijët do t’i japin përgjigje pyetjeve të tilla si:

A është ai shkëlqimi rrezatues përqark Hënës dhe Diellit një kurorë magjike?

Shiu i meteorëve, ka emër...?

A mund t’u afrohemi mirazheve?

Kush i krijon aururat, fusha magnetike e Tokës apo Dielli?
A dëgjohet zëri i austronautëve në hapësirë?

Përse na bllokohen veshët nga lartësia?

A mund të ngrohim çajin duke bërtitur pranë ujit?

Përse nuk dëgjojmë njësoj kur jemi në lëvizje?

Çfarë e lidh mollën e Njutonit me gravitetin?

Përse duhet studiuar truri i Ajnshtanjit?
A kanë të gjithë trupat të njëjtën shpejtësi kur bien në Tok?

Vetëtima apo bubullima, kush krijohet e para?

Përse zogjtë mbi telat elektrikë nuk i zë korrenti?

Çfarë lidhje ka midis vrmave të krimit dhe udhëtimit në hapësirë – kohë?

A është llamba e Edisonit një dështim i suksesshëm?

A ka shkencë te ndotjet në natyrë? Po te lojërat elektronike?

Si mund të shprehemi duke bërë pyetje?

Të dhëna

Faqe272
ISBN9789928355348
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha9 - 15 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë