Prishtina New European Capital OMB View larger

Prishtina New European Capital OMB

A-006412

New product

1000 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Universiteti Polis
ISBN978-9928-4563-0-4
Viti i botimit2019

3 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Libri "Prishtina kryeqyteti i ri evropian, imazhi i një qyteti për t'u zbuluar" ndihmon në përmirësimin e gjendjes së artit në planifikimin urban. Puna e bërë  është shumë e çmuar sepse studimi i rastit të Prishtinës dhe rajonit të Kosovës, dhjetë vjet pas pavarësisë, zbulon një territor që është ende e panjohur dhe i paekspozuar në Evropë.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages305
ISBN978-9928-4563-0-4
Viti i botimit2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë