DURANA/ Albania'S New Sustainable Image View larger

DURANA/ Albania'S New Sustainable Image

A-006408

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky studim inovativ është realizuar në kuadër të njësive kërkimore të Universitetit Polis: “IF, Innovation Factory” në bashkëpunim me njësinë e kërkimit të Universitetit të Ferrarës.

More details

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Universiteti Polis
ISBN978-9928-175-52-6

2 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

 Si pjesë e programit të përbashkët të doktoraturës, 12 studentë të Doktoraturës dhe 9 studentë të Masterit formuan grupe të përziera, drejtuar nga stafi akademik të U_POLIS dhe UNIFE. Materiali paraqet një studim të aplikuar për korridorin strategjik të zonës metropolitan Durrës-Tiranë, në Shqipëri. Nevoja për të krijuar një imazh të ri si dhe për të zhvilluar një pol të ri ekonomik në hyrjen e këtij metropoli është evidente, Vizioni i këtij projekti filloi me leximin e nevojave në shkallë, infrastrukturë, ekonomike, administrative. Kërkimi i aplikuar shkencor, i cili shërben si një mjet metodologjik për aplikimin dhe hartimin e planeve në nivel kombëtar dhe lokal.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages200
ISBN978-9928-175-52-6
Published year2015
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë