DURANA/ Albania'S New Sustainable Image Shiko më të madhe

DURANA/ Albania'S New Sustainable Image

A-006408

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky studim inovativ është realizuar në kuadër të njësive kërkimore të Universitetit Polis: “IF, Innovation Factory” në bashkëpunim me njësinë e kërkimit të Universitetit të Ferrarës.

Më shumë detaje

1000 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Universiteti Polis
ISBN978-9928-175-52-6

2 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

 Si pjesë e programit të përbashkët të doktoraturës, 12 studentë të Doktoraturës dhe 9 studentë të Masterit formuan grupe të përziera, drejtuar nga stafi akademik të U_POLIS dhe UNIFE. Materiali paraqet një studim të aplikuar për korridorin strategjik të zonës metropolitan Durrës-Tiranë, në Shqipëri. Nevoja për të krijuar një imazh të ri si dhe për të zhvilluar një pol të ri ekonomik në hyrjen e këtij metropoli është evidente, Vizioni i këtij projekti filloi me leximin e nevojave në shkallë, infrastrukturë, ekonomike, administrative. Kërkimi i aplikuar shkencor, i cili shërben si një mjet metodologjik për aplikimin dhe hartimin e planeve në nivel kombëtar dhe lokal.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe200
ISBN978-9928-175-52-6
V. Bot2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë