Gjuha Pamore View larger

Gjuha Pamore

Gëzim Qëndro A-006402

New product

1998 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Universiteti Polis
ISBN978-9928-4054-0-1
Viti i botimit2013

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Një nga detyrat e gjuhës pamore është përcaktimi i njësive themelore si rajone tipologjike të grupuara në fusha forcash. Gjuha pamore, si gjuhë jo-verbale dhe si formë paraqitje dhe komunikimi ekziston qysh prej agut të historisë, por interesi për të mjerisht nuk është shoqëruar nga përpjekjet e mjaftueshme për të analizuar strukturën e brendshme në mënyrë sistematike. 

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages147
ISBN978-9928-4054-0-1
Viti i botimit2013
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë