Të Kompozosh Arkitekturën View larger

Të Kompozosh Arkitekturën

A-006397

New product

998 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Universiteti Polis
ISBN978-9928-4459-3-3
Viti i botimit2019

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Globalizimi, informacioni, ekologjia, konsumi, migrimet, estetizmi progresiv i shoqërisë, janë disa nga çështjet emergjente që transformojnë mënyrën e të jetuarit dhe për pasojë edhe të ndërtimit të hapësirës ku ne jetojmë. Në këtë panoramë transformimesh gjithëpërfshirëse, autori tregon situatën në të cilën shfaqet arkitektura në raport me përbërësit e saj. Në liber përshkruhen elementët teorikë dhe praktikë, që kanë ndërtuar arkitekturën dhe gjendja e tyre në ditët e sotme. Teksti thekson dhe propozon një seri me konstante arkitektonike si instrumente teoriko-praktike të nevojshme për të ndërtuar hapësirën e banuar. 

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages198
ISBN978-9928-4459-3-3
Viti i botimit2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitTekste
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiLlazar Kumaraku