Të Kompozosh Arkitekturën Shiko më të madhe

Të Kompozosh Arkitekturën

A-006397

Libër i ri

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Universiteti Polis
ISBN978-9928-4459-3-3

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Globalizimi, informacioni, ekologjia, konsumi, migrimet, estetizmi progresiv i shoqërisë, janë disa nga çështjet emergjente që transformojnë mënyrën e të jetuarit dhe për pasojë edhe të ndërtimit të hapësirës ku ne jetojmë. Në këtë panoramë transformimesh gjithëpërfshirëse, autori tregon situatën në të cilën shfaqet arkitektura në raport me përbërësit e saj. Në liber përshkruhen elementët teorikë dhe praktikë, që kanë ndërtuar arkitekturën dhe gjendja e tyre në ditët e sotme. Teksti thekson dhe propozon një seri me konstante arkitektonike si instrumente teoriko-praktike të nevojshme për të ndërtuar hapësirën e banuar. 

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe198
ISBN978-9928-4459-3-3
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitTekste
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiLlazar Kumaraku