Qytetari dhe koha moderne Shiko më të madhe

Qytetari dhe koha moderne

Gezim Tushi A-000116

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në qendër të librit është sociologjia e raportit të qytetarit me paradigmat detyruese të kohës moderne, problemet e statusit dhe edukimit qytetar, çështjet e teknologjive të reja të edukimit qytetar në kohën moderne, problemet e respektit dhe vetërespektit qytetar, të kulturës qdhe komportimit social qytetar dhe të qytetëruar, njeriut me ekzistencë thelbësore, që ka një “projekt” të qartë dhe “Kushtetutë” personale të definuar për jetën e tij.

Më shumë detaje

999 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Emal
ISBN9789928041885

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

17 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Qytetar do të thotë cilësi e fituar në jetë dhe jo thjesht titull i trashëguar. Ky është mesazhi thelbësor i librit.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe393
ISBN9789928041885
V. Bot2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë