Pandemia - asgje nuk do jete si me pare View larger

Pandemia - asgje nuk do jete si me pare

Gezim Tushi A-000123

New product

Përshkrim i shkurtër

Pandemia një nga ngjarjet e mëdha që ka sjellë një “tronditje sizmike” planetare, është trajtuar në këtë libër në të gjithë prejet e mundshme sociaologjike dhe vështruar me të gjitha optikat: mjekësore, sociale, kulturore, zakonore, etj. Sintagma “asgjë nuk do të jetë si më parë” është trajtuar si mjet për të treguar se gjërat do të ndryshojnë dhe gjithçka do të jetë e rindërtuar në përputhje me parimet e jetës.

More details

16 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

EMAL
ISBN9789928046963

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Në libër janë trajtuar të gjitha ndryshimet që ka pësuar jeta në tërësi dhe sidomos në institucionet bazë të organizimit të jetës sociale dhe individuale sikurse janë familja, shkolla, institucionet e shtetit dhe ato të mjekësisë, ndryshimet në modulet e vjetra të punës klasike dhe shfaqjet e punës “hibrid” ose në shfaqjes e asaj që autori e quan epoka e re e punës. Libri është një analizë e zgjeruar e efekteve të pandemisë por dhe një prognozë sociologjike e ndryshimeve që eventualisht mund të bëhen module të reja të kuptimit të jetës dhe mënyrave të reja të sjelljes ndaj saj.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages356
ISBN9789928046963
Published year2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë