Kur flasim per politiken Shiko më të madhe

Kur flasim per politiken

Gezim Tushi A-000113

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri është një observim i ngjarjeve politike në Shqipëri, por aty ka trajtesa edhe për probleme teorike të përgjithshme të politikës, për trajtimin e politikës si problem kulturor. Një pjesë e konsiderueshme autori ja kushton perceptimit të qartë të dimensionit qytetar të politikës, problematikës së standarteve të munguara të zgjedhjeve demokratike në Shqipëri. Doemos që në “skaner” kalojnë dhe analizohen sjelljet politike e personale të liderëve kryesorë historikë të politikës shqiptare, që kanë qenë protagonistë të dialektikës së ndërlikuar të zhvillimeve politike në Shqipëri.

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789994316137

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

16 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe527
ISBN9789994316137
Viti i Botimit2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë