Njeriu pa dimension View larger

Njeriu pa dimension

Gezim Tushi A-000111

New product

Përshkrim i shkurtër

Sociologjia e shfaqjes së “njeriut pa dimension” të qartë social është objekti i këtij libri, duke lidhur “revolucionin individual” të njeriut me shfaqjen e shoqërisë me “reze të ngushtë” sociale si largim nga shoqëria totalitare e “gjigandizmit social”. Në libër bëhet përpjekje për një përcaktim koherent të procesit të ridimensionimit liberal të natyrës së njeriut.

More details

999 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

EMAL
ISBN97899280400105
Viti i botimit2010

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

16 other products in the same category:

More info

Bashkë me të mirat dhe mangësitë e këtij procesi sikurse janë frikërat, pasiguritë ekzistenciale, vetmia dhe dialektika e lëvizshme e raporteve midis “ekzistencës” dhe “ekzistueses”. Kjo epokë po sjell fundin e utopive të vjetra për natyrën e njeriut. Kjo është kredoja e librit...

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages417
ISBN97899280400105
Viti i botimit2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë