Klasiket europiane per femije 2022 – set

Gabriela Parca, Annie M. G Schmidt, Fiep Westendorp SET0139

New product

Përshkrim i shkurtër

Ne kete set me libra te magjishem ne kemi menduar per ju qe te beni dhuraten me te bukur dhe kuptimplote per femijen tuaj jo vetem ne festat e fundvitit vitit, por ne cdo dite te gezimit per femijen tuaj. Jane dy klasike te letersise europiane per femije, te cilet ende frymezojne dhe pasurojne boten e vogelusheve.

More details

11210 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Aeditions

2 250 Lekë

-10%

2 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Seti me dy libra permban:

“Pluku dhe kamioni i tij” nga Annie M. G Schmidt dhe Fiep Westendorp

https://bukinist.al/sq/fantazi/13985-pluku-dhe-kamioni-i-tij.html

Një kryevepër, që nuk duhet humbur e shkrimtares holandeze që ka marrë shumë çmime, ku shijohet fitorja e më të dobëtit, e rrëfyer rrjedhshëm e me një ironi therëse të shëndetshme. Nuk ka kufi fantazia në këto 40 histori që tregojnë situata nga më të ndryshmet që duken normale po në fakt gjithmonë shpalosin aventura dhe një problem për t'u zgjidhur.

 

“Aventurat e Gozhdes” nga Gabriela Parca

https://bukinist.al/sq/libra-te-rinj-per-femije/12374-aventurt-e-gozhdes.html

Ky libër i risjellë në shqip pas kaq vitesh me përkthimin e Virgjil Muçit është një kryevepër e vockël që të frymëzon dhe të bën të ndihesh bukur. Vetëm mbasi ta keni lexuar, të dashur fëmijë, do të më jepni të drejtë! Ndaj mos u mendoni dy herë ta merrni në duar!"

Data sheet

Lloji i botimitHardcover
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmosha e leximitOver 12 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiVirgjil Muçi
I ri1