Autore shqiptare per femije 2022 - set

Edi Gogu, Flori Kasaj SET0136

New product

Përshkrim i shkurtër

Ne kete set ne kemi perzgjedhur dy autore per femije: Edi Gogun dhe Flor Kasajn, te cilet kane sjelle prurjet e tyre per lexuesit e vegjel kete vit: “Tezja dhe shkopinjte magjike” dhe “Andrushi”. Për lexuesit e grupmoshës 5-9 vjeç këto libra janë një shenjë e bukur përkushtimi dhe dashurie në dhuratat e fundvitit.

More details

11210 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

1 170 Lekë

-10%

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Seti me dy libra përmban

“Tezja dhe shkopinjte magjike” nga Edi Gogu

https://bukinist.al/sq/fantazi/14473-tezja-dhe-shkopinjte-magjike.html

Nuk e di për ju që po e lexoni këtë përrallë.Por unë për veten time gjithmonë kam dashur që të kem një shkop magjik. Madje edhe sot ka çaste kur do të dëshiroja vërtet që, me anën e një shkopi magjik të bëja shumë gjëra. A dini të mbani një sekret? Po? Mirë.

 

“Andrushi” nga Flori Kasaj

https://bukinist.al/sq/argeta/13117-andrushi.html

Në vëllimin “Andrushi”, autori i ri Flori Kasaj na sjell një personazh të ri, tepër simpatik, ketrushin Andrushi, një personazh që shkrin veçoritë biologjike të bukurisë dhe shkathtësisë me veçoritë etike të guximit dhe dashamirësisë. Personazhi di të luftoj për mbijetesë, që zotëron edhe tiparin e solidaritetit ndaj mikeshës së vet Andrina, me të cilin ndan ushqimet dhe lodrat. Libri është në dy gjuhë: shqip dhe anglisht

Data sheet

Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmosha e leximitOver 12 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1