Tokë e Premtuar Shiko më të madhe

Toke e Premtuar

Erich Maria Remarque FNK0262

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Shkruar nga romancieri gjermano-amerikan Erich Maria Remarque, ky libër kryesisht tregon historinë e një grupi çifutësh të detyruar në mërgim në Shtetet e Bashkuara.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në periudhën antisemitizëm të Hitlerit, ata fatmirësisht ikin nga gjurma e Waffen-SS, kalojnë Udhëtimin e Kryqëzimit të Virgjëreshës Mari, kapërcejnë shumë vështirësi dhe më në fund arrijnë në Nju Jork me sukses, duke përfunduar arratisjen e afërt. Megjithatë, Shtetet e Bashkuara nuk janë një parajsë. Romani fokusohet në shtetin e tyre të gjallë dhe gjendjen mendore në Shtetet e Bashkuara.