Ballkani i Jugut View larger

Ballkani i Jugut

Ismail Kadare, Predrag Simic, Ljubomir Frckovski, Ylber Hysa BO0090

New product

Përshkrim i shkurtër

Kohët e fundit, Ballkani i Jugut është bërë pikë fokusi për interesin evropian dhe amerikan në mbarë rajonin e Ballkanit, me një konflikt të intensitetit të ulët në Serbinë Jugore, një situatë me siguri të paqëndrueshme në Kosovë dhe rrezik të madh që ka përballuar sovraniteti i FRYOM-it në krejt ekzistencën e saj të shkurtër.

More details

200 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789928164155
Viti i botimit2001

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Këto zhvillime meritojnë vëmendje serioze. Autorëve të këtij libri u është kërkuar të trajtojnë të njëjtën tufë çështjesh lidhur me vizionin e tyre për të ardhmen e Evropës Juglindore. Veçmas, ata janë lutur të shprehin mendimet e tyre, rolin e komunitetit ndërkombëtar dhe pengesat kyçe të stabilitetit në rajon. Ani pse qasjet e tyre gjatë përgjigjeve ndryshojnë shumë, secili syresh ka arritur të parashtrojë problemet, vështirësitë dhe mënyrat e zgjidhjeve të tyre.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages112
ISBN9789928164155
Shtëpia botueseOnufri
Viti i botimit2001
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiUkzenel Buçpapaj