Mes dashurise dhe tmerrit ne Madrid View larger

Mes dashurise dhe tmerrit ne Madrid

Leom BD0499

New product

Përshkrim i shkurtër

Sot më ngjan se qielli i Madridit po qan. Nesër mbush tridhjetetrevjeçe. Nesër do të kem vitet e Jezu Krishtit. Ka diçka që ma errëson të nesërmen. Skam bërë plane.

More details

499 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994300013

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Alisa Mendez-i, po ta dinte, do të organizonte një festë të vogël në qoshkun që formojnë rruga Salitre me rrugën Fucar në lokalin e Wilson Mendez-it, gjyshit të saj, por ajo sot nuk e di se ku ndodhet. Thotë që jeton diku në Saragozë. Që kur u martua, nuk e pashë më. Martesa i ndryshon gratë. Ndryshon mentalitetet, shoqërinë, konceptet për jetën. Marrëdhëniet shoqërore shkojnë drejt ftohjes, papritmas shemben ëndrrat rinore. Gjithçka i përket një idhulli, një personazhi: e tillë është jeta. Po ta kuptojmë në thelb, ne gratë smartohemi kurrë. Gënjejmë veten, kur themi që jemi të lumtura, sepse kurrë nuk jemi.

Data sheet

pages336
ISBN9789994300013
Published year2007
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë