Zoti Guajn View larger

Zoti Guajn

Alessandro Baricco BD0200

New product

Përshkrim i shkurtër

Xhesper Guajni është shkrimtar. Jeton në Londër dhe me gjasë është një njeri që e do jetën. Krejt papritur, ka dëshirë të pushojë. Ndoshta të reshtë së shkruari, por ajo e tija nuk është kriza që prek shkrimtarët pa frymëzim. Xhesper Guajni duket se do të ndryshojë perspektivë, të arrijë në thelbin e një magjie.Një vajzë e ndihmon, i shërben si bashkëpunëtore që mbledh me devotshmëri të rreptë atë që në mënyrë progresive bëhet misteri i zotit Guajn.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994304301

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Alessandro Baricco hyn në simetritë e fshehta të këtij misteri me hapin e sigurt dhe shpenguar të atij që i di dhe i do shtigjet që përshkon. Lëviz dy personazhe të jashtëzakonshme që, në gjysmë të romanit, ia lënë vazhdimin njëri-tjetrit dhe nëse zoti Guajn ka detyrën të përziejë kartat e misterit, vajza ka detyrën të rikompozojë sekuencën për të mbërritur në një dukje të guximshme dhe të shndritshme. Xhesper Guajni më ka mësuar se nuk jemi personazhe, jemi faqe të një libri-thoshte Rebeka. I qëndrojmë idesë se jemi një personazh i përfshirë në kushedi cilën aventurë, të thjeshtë mbase, por ajo që duhet të kuptojmë është që ne jemi e gjithë historia, jo vetëm ai personazh. Jemi pylli ku ecim, rrëmuja që na rrethon, të gjithë njerëzit që na kalojnë pranë, ngjyra e gjithckaje që shohim, tingujt që dëgjojmë

Data sheet

pages176
ISBN9789994304301
Published year2016
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
PërkthyesiAdrian Beshaj