Perralla e kermillit qe zbuloi rendesine e te qenit i ngadalte View larger

Perralla e kermillit qe zbuloi rendesine e te qenit i ngadalte

Luis Sepúlveda A-008000

New product

Përshkrim i shkurtër

Nje personazh i ri dhe i paharrueshëm bëhet pjesë e galerisë së Luis Sepulvedës. Një tjetër histori e pashlyeshme, që na meson të rizbulojmë kuptimin e humbur te kohës.

More details

999 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789928176332
Viti i botimit2021

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Kermijtë që jetojne ne lëndinen e quajtur Vendi i Radhiqeve, nën bimën me gjethe te dendura të kalikantes, jané mësuar te bejnë jetë të ngadaltë dhe të heshtur, të qëndrojnë të fshehur nga vështrimi ziliqar i kafshëve të tjera dhe ta thërrasin njëri-tjetrin thjesht "kërmill".

Megjithatë,njërit prej tyre, 1 duket e padrejtë të mos ketë një emër, dhe mbi të gjitha dëshiron të zbulojë shkaqet e ngadalësisë.Per kete arsye, pavaresisht kundërshtimit të shokëve, ai ndërmerr nje udhetim gjate te cilit takon një buf melankolik dhe një breshke te mençur.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages74
ISBN9789928176332
Viti i botimit2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitMbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiIdlir Hoxha