Reduced price! Perralla islandeze View larger

Perralla islandeze

Grup autorësh OMBRA0227

New product

Përshkrim i shkurtër

Çdo përrallë e këtij botimi na befason me humorin të paperceptueshëm, sensualitet ekstrem apo ashpërsinë dhe egërsinë e shtrigave. Faqe pas faqeje zbulojmë shpirtin e një populli që në vetminë veriore ka bashkëudhëtuar gjithnjë me fjalën, imagjinatën dhe poezinë.

More details

11105 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMBRA GVG
ISBN9789928063915

630 Lekë

-10%

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Islanda, toka e vullkaneve, miteve dhe legjendave që ende jehojnë edhe në peizazhet e saj hënore, i ka dhënë zë botës së saj shpirtërore, edhe nëpërmjet kësaj pasurie të madhe origjinale, të mbledhura në këtë antologji mjaft interesante.

Histori që tregojnë luftën e përjetshme midis së mirës dhe së keqes me magji,

metamorfoza dhe prova dinakërie dhe kuraje, por edhe origjinën e një proverbi apo të një besimi të vjetër që shkrin të shenjtën dhe paganen, si ajo e elfëve, "bijtë e pisët" që Eva nuk arriti t'i lante para një vizite të Zotit dhe që qysh atëherë banojnë në përroska duke shmangur çdo shikim njerëzor.

Data sheet

ISBN9789928063915
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 14 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAdrian Beshaj