Perralla te zgjedhura te Andersenit - Zambaku View larger

Perralla te zgjedhura te Andersenit - Zambaku

Hans Christian Andersen A-005312

New product

Përshkrim i shkurtër

Përralla si “Rosaku i shëmtuar”, “Rrobat e reja të mbretit”, “Sirena e vogël”, “Mbretëresha e dëborës”, “Shitësja e vogël e shkrepëseve”etj, janë ndër më të njohurat, të cilat janë ekranizuar herëpashere.

More details

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zambaku
ISBN9789995608255

540 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Hans Kristian Andersen (1805-1875) shkrimtar dhe poet danez, mbetet padyshim një ndër autorët më të famshëm dhe më të dashur për letërsinë për fëmijë. Ai është duartrokitur se i ka sjellë gëzim e hare fëmijëve me përrallat e shkruara. Shumë prej veprave të tij janë përkthyer në mëse 150 gjuhë të ndryshme dhe kanë frymëzuar shumë punë të tjera.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages118
ISBN9789995608255
Published year2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiNermin AGA