Perralla te zgjedhura te Andersenit - Zambaku Shiko më të madhe

Perralla te zgjedhura te Andersenit - Zambaku

Hans Christian Andersen A-005312

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Përralla si “Rosaku i shëmtuar”, “Rrobat e reja të mbretit”, “Sirena e vogël”, “Mbretëresha e dëborës”, “Shitësja e vogël e shkrepëseve”etj, janë ndër më të njohurat, të cilat janë ekranizuar herëpashere.

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zambaku
ISBN9789995608255

540 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Hans Kristian Andersen (1805-1875) shkrimtar dhe poet danez, mbetet padyshim një ndër autorët më të famshëm dhe më të dashur për letërsinë për fëmijë. Ai është duartrokitur se i ka sjellë gëzim e hare fëmijëve me përrallat e shkruara. Shumë prej veprave të tij janë përkthyer në mëse 150 gjuhë të ndryshme dhe kanë frymëzuar shumë punë të tjera.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe118
ISBN9789995608255
Viti i Botimit2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiNermin AGA