I ri Perendimi i idhujve Shiko më të madhe

Perendimi i idhujve

Friedrich Nietzsche A-004822

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Megjithëse e shkruar në një kohë të shkurtër dhe në interval të përpunimit të veprës madhore të tij, “Perëndimi i idhujve” mbetet një sintezë e mprehtë dhe lakonike e mendimit niçean. Në kapitujt e këtij vëllimi gjendet qëndrimi i Niçes mbi shumë dukuri të jetës njerëzore, shprehet filozofia e tij në formë sintetike dhe trajtohen ato çështje që preokuponin më tepër filozofin e madh. Përkthimi i kësaj vepre vjen nga përkthyesi Qemal Velija dhe shoqërohet edhe me një shënim biografik të autorit.

99 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Reklama
Fletët120
ISBN9789928450692

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët120
ISBN9789928450692
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë