Cmim i reduktuar! Mashtrimi, korrupsioni dhe auditimi Shiko më të madhe

Mashtrimi, korrupsioni dhe auditimi

Gjon Ndrejaj UE0095

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Manuali është një trajtim i veçantë në llojin e vet dhe si i tillë mbart vlera shkencore me profil të lartë. Qëllimi i manualit është vendosja e punës së institucioneve publike mbi baza sa më ligjore dhe efiçente.

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789995639969

920 Lekë

-8%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një ndihmë të posaçme i jep sferës kontrolluese, sidomos kur ka dyshime se është konsumuar një vepër penale në fushën e veprimtarisë së institucionit publik a privat, ku puna kontrolluese e specialistit të kontrollit shndërrohet në një hetim me elemente komplekse e të ndërlikuar, që nuk i gjejmë në lloje të tjera hetimesh. Sipas autorit ky lioj hetimi përfshin sa aspekte të së drejtës administrative, aq edhe aspekte të vierësimeve të të drejtave të tjera, asaj proceduriale penale, si dhe të kombinimit në mes tyrë. Gjon Ndrejaj është treguar i kujdesshëm për të shmangur mbivendosjen apo spostimin e hetimit administrativ, çka përbën në vetëvete një kontribut teorik me zbatim praktik në ndihmë të punonjëseve të kontrollit dhe auditit.

Të dhëna

Faqe204
ISBN9789995639969
Viti i Botimit2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë