Sistemi monetar dhe i kreditit ne Shqiperi gjate viteve 1925 – 1944 View larger

Sistemi monetar dhe i kreditit ne Shqiperi gjate viteve 1925 – 1944

Iliaz Fishta BGJ0291

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër i drejtohet në radhë të parë lexuesit të interesuar për historinë e ekonomisë së Shqipërisë, por mund të lexohet edhe nga personat që kanë interesa të gjëra, në fushat e ndryshme të zhvillimit të shoqërisë. Studiuesit, ekonomistët por edhe studentët kanë mundësi të kuptojnë më mirë jetën e Shqipërisë në gjysmën e parë të shekullit të XX por edhe këndvështrimin e autorit, i cili ka qenë një protagonist i politikave ekonomike në vendin tonë.

110 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

EMAL
ISBN9789928804228

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages356
ISBN9789928804228
RedaktoriPërgatiti botimin Violeta Fishta
Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim