Clirimi i vleres View larger

Clirimi i vleres

Les Nemethy BD0267

New product

Përshkrim i shkurtër Ky libër është lexim i detyrueshëm për këdo që është i interesuar ta dijë se si ti qaset në mënyrën më të efektshme transferimit të pronësisë në një kompani dhe të përgatisë një tranzicion të suksesshëm, si për aksionarët ashtu edhe për firmën. Autori përdor gjithë përvojën e tij ndërkombëtare për ti ndihmuar pronarët në këtë periudhë të jetës dhe të karrierës së tyre, për ti peshuar mirë të gjitha çështjet e përfshira. Libri është i pasur në shembuj dhe me këshilla praktike mbi mënyrat si të kapet kufiri më i lartë i të ardhurave të transaksionit dhe se si të kristalizohet vlera. Dante Roscini Profesor, Harvard Business School, ish-drejtor i Global Equity Markets, Merril Lynch

More details

501 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994302390

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Gjithmonë i kam admiruar ndërtuesit e bizneseve, këta heronj të palëvduar të shoqërisë. Duke u nisur nga përvoja e dikujt që ka kaluar vite të tëra në blerjen e bizneseve, përgatitjet dhe metodologjia e rekomanduar nga Nemeethyy, mbi mënyrat si bëhet gati dhe ekzekutohet një tranzicion i pronësisë, mund ta ndihmojnë shumicën e pronarëve të bizneseve ti rrisin mundësitë e rezultateve pozitive, duke përmbushur në të njëjtën kohë edhe objektivat personalë dhe ato të korporatës. Nemethy propozon një qasje të strukturuar veprime të qarta dhe logjike një recetë e fuqishme kjo për sukses. Yves de Solages Ish-drejtor i Sh&B për Cargill Europe Ky libër duhet të lexohet patjetër nga çdo pronar biznesi dhe duhet të bëhet pjesë përbërëse e çdo kursi studimesh në menaxhim. Ai i ndihmon pronarët e biznesit të përgatiten për atë që do të jetë transaksioni më fitimprurës i jetës daljen nga biznesi i tyre. Duke u bazuar te përvoja e tij shumë e gjerë mbi këtë temë, Nemethy e ndan këtë proces të koklavitur në hapa logjikë dhe lehtësisht të ndjekur, të ilustruara me raste të vlefshme studimore. Stefano Albarosa CEO, Cefin Group

Data sheet

pages264
ISBN9789994302390
Published year2014
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiFlorian Agalliu