Sistemi monetar dhe i kreditit ne Shqiperi gjate viteve 1925 – 1944 Shiko më të madhe

Sistemi monetar dhe i kreditit ne Shqiperi gjate viteve 1925 – 1944

Iliaz Fishta BGJ0291

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër i drejtohet në radhë të parë lexuesit të interesuar për historinë e ekonomisë së Shqipërisë, por mund të lexohet edhe nga personat që kanë interesa të gjëra, në fushat e ndryshme të zhvillimit të shoqërisë. Studiuesit, ekonomistët por edhe studentët kanë mundësi të kuptojnë më mirë jetën e Shqipërisë në gjysmën e parë të shekullit të XX por edhe këndvështrimin e autorit, i cili ka qenë një protagonist i politikave ekonomike në vendin tonë.

110 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

EMAL
ISBN9789928804228

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe356
ISBN9789928804228
RedaktoriPërgatiti botimin Violeta Fishta
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim