Bazat e menaxhimit View larger

Bazat e menaxhimit

Stephen Robbins, Mary Coulter, David DeCenzo A-000184

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky botim i librit “Bazat e menaxhimit”, trajton çështjet themelore të menaxhimit, në mënyrë të tillë që të ndërtojë baza të qëndrueshme për të kuptuar anën praktike me të cilën menaxherët dhe organizatat përballen në ditët e sotme. Fokusi është marrja e njohurive dhe zbatimi i teorive të menaxhimit, ndërkohë që theksi vendoset edhe në krijimin e mundësive për të zhvilluar shprehi të nevojshme për punësim.

More details

491 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Cleanscore
ISBN9789928448842

2 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Libri zhvillon për studentët një ‘ndjesi menaxhimi’ të bazuar në teori, ndërkohë që u tregohen mënyrat se si këto koncepte zbatohen në situata konkrete në botën reale dhe të aftësohen me shprehitë e nevojshme për të qenë të suksesshëm në karrierën e tyre.

Botimi i këtij libri u realizua nga Fondacioni Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim (AADF) në kuadër të Projektit CleanScore. Ky projekt synon rritjen e cilësisë dhe të transparencës në arsimin e lartë nëpërmjet korrigjimit të automatizuar të provimeve, si dhe zëvendësimin e teksteve universitare me tekste ndërkombëtare.

                                                         

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages535
ISBN9789928448842
Published year2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveBotimi i njembedhjete
PërkthyesiRezart Prifti
I ri1