I ri Bazat e menaxhimit Shiko më të madhe

Bazat e menaxhimit

Stephen Robbins, Mary Coulter, David DeCenzo A-000184

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky botim i librit “Bazat e menaxhimit”, trajton çështjet themelore të menaxhimit, në mënyrë të tillë që të ndërtojë baza të qëndrueshme për të kuptuar anën praktike me të cilën menaxherët dhe organizatat përballen në ditët e sotme. Fokusi është marrja e njohurive dhe zbatimi i teorive të menaxhimit, ndërkohë që theksi vendoset edhe në krijimin e mundësive për të zhvilluar shprehi të nevojshme për punësim.

Më shumë detaje

491 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Cleanscore
ISBN9789928448842

2 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Libri zhvillon për studentët një ‘ndjesi menaxhimi’ të bazuar në teori, ndërkohë që u tregohen mënyrat se si këto koncepte zbatohen në situata konkrete në botën reale dhe të aftësohen me shprehitë e nevojshme për të qenë të suksesshëm në karrierën e tyre.

Botimi i këtij libri u realizua nga Fondacioni Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim (AADF) në kuadër të Projektit CleanScore. Ky projekt synon rritjen e cilësisë dhe të transparencës në arsimin e lartë nëpërmjet korrigjimit të automatizuar të provimeve, si dhe zëvendësimin e teksteve universitare me tekste ndërkombëtare.

                                                         

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe535
ISBN9789928448842
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveBotimi i njembedhjete
PërkthyesiRezart Prifti