Martese per qejf View larger

Martese per qejf

Tahar Ben Jelloun A-002713

New product

Përshkrim i shkurtër

Një sagë e fuqishme, që përfshin tre breza, midis Dakarit, Fesit dhe Tanzherit, “Martesa për qejf” është gjithashtu edhe një roman i madh për dashurinë.

More details

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789928277442

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Çdo vit, Amiri udhëton nga Fesi për në Senegal, ku blen erëza për dyqanin e tij. Meqenëse islami e lejon, ai martohet me kontratë të përkohshme me Nabunë, bukuroshen senegaleze. Ky nocion paksa i veçantë, i njohur si “martesë për qejf”, u lejon udhëtarëve myslimanë të martohen, për një kohë të përcaktuar, në mënyrë që të shmangin tundimet për të frekuentuar prostitutat.

Çdo vit, Amiri rinovon kontratën e martesës me Nabunë dhe zbulon pasionin, lirinë dhe kreativitetin seksual. Ai vendos të martohet përfundimisht me Nabunë, duke e bërë kështu bashkëshorten e tij të dytë. Dhe ky nuk është veçse fillimi i problemeve për senegalezen e bukur dhe dy binjakët e saj, njëri i bardhë si i ati dhe tjetri i zi si e ëma.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages256
ISBN9789928277442
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1