Rendi botëror, - reflektime mbi karakterin e kombeve dhe kursin e historisë View larger

Rendi boteror, - reflektime mbi karakterin e kombeve dhe kursin e historise

Henry Kissinger BTI0091

New product

Përshkrim i shkurtër

Shumë kohë më parë, në moshën e rinisë, isha mjaft i rrëmbyer sa e mendoja veten të aftë për të shpallur "Kuptimin e Historisë". Tani e di se kuptimi i historisë është një problem që duhet zbuluar dhe jo shpallur

More details

5 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Tirana Times
ISBN9789928195050

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Shumë kohë më parë, në moshën e rinisë, isha mjaft i rrëmbyer sa e mendoja veten të aftë për të shpallur "Kuptimin e Historisë". Tani e di se kuptimi i historisë është një problem që duhet zbuluar dhe jo shpallur.

Ajo është një pyetje, të cilës ne duhet të përpiqemi t'i përgjigjemi me sa fuqi që kemi, duke e ditur se ajo mbetet e hapur për debat, se çdo brez do të gjykohet nëse është përballur me çështjet më të mëdha, më të rëndësishme të gjendjes së njeriut dhe se vendimet për t'iu përgjigjur këtyre sfidave duhet të merren nga burrat e shtetit përpara se të bëhet e mundur të mësohet se cili mund të jetë përfundimi.

Data sheet

pages430
ISBN9789928195050
Published year2015
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiJorgji Qirjako
HistoryBota