Te thuash “Po” View larger

Te thuash “Po”

Roger Fisher, William Ury BD0417

New product

Përshkrim i shkurtër

Që nga publikimi i tij i parë rreth tridhjetë vite më parë, Të thuash Po ka ndihmuar miliona njerëz që të negociojnë më mirë. Një nga tekstet e para moderne rreth biznesit, ai bazohet në Projektin e Negocimit të Harvardi-it, një grup që merret me të gjitha nivelet e negociimit dhe zgjidhjeve të konflikteve.

More details

893 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994333127
Viti i botimit2005

750 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

"Të thuash "po" ju ofron një strategji të provuar, hap pas hapi dhe konçize për të arritur marrëveshje të ndërsjellta në çdo konflikt - qoftë midis prindërve dhe fëmijëve, komshinjve, shefave dhe të punësuarve, klientëve apo korporatave, qiradhënësve e qiramarrësve dhe diplomatëve. Mbështetur në punën e Projektit të Negocimeve të Harvardit, një grup që merret vijimisht me të gjitha nivelet e negociimit dhe zgjidhjen e konflikteve, duke filluar që nga ato shtëpiake e deri te ato të biznesit dhe ndërkombëtaret. Libri "Të thuash "po" ju tregon për shembull se si t'i shkëputni njerëzit nga problemi. Të përqëndroheni te inetresat dhe jo te pozicionet, të punoni bashkarisht për të krijuar vartiente që i kënaqin të dyja palët, të negocioni me sukses me njerëz që janë më të pushtetshëm se ju, që nuk pranojnë të respektojnë rregullat e lojës ose përdorin "hile të ndyra". Një udhëzues i vërtetë me këshilla dhe vrojtime praktike.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages270
ISBN9789994333127
Viti i botimit2005
Vendodhja e botimitTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEnkeleida Haxhinasto