Minuta e pare View larger

Minuta e pare

Chris Fenning BOT0800

New product

Përshkrim i shkurtër

Si të fillosh biseda që japin rezultate. Ky libër, që ka fituar disa çmime, na mëson mënyrën se si të zhvillojmë biseda të qarta e të shkurtra në punë, por edhe e-maile, mbledhje, intervista e rrethana të tjera të lidhura me punën.

More details

1100 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928006059

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

6 other products in the same category:

More info

Si ta bëni tjetrin t'ju dëgjojë me vëmendje dhe si ta përcillni mirë mesazhin në punë? Mësoni mënyrën më të lehtë për të përmirësuar aftësinë e komunikimit në punë. Nuk ka asgjë të pakuptimtë, asnjë këshillë të mjegullt, por vetëm metoda praktike hap pas hapi që mund të filloni t'i praktikoni që sot.

Komunikimi duhet të jetë sa më i qartë dhe i përmbledhur dhe shpesh na duhet të dalim menjëherë te thelbi. Problemi është se, jo gjithmonë dimë si ta bëjmë këtë. Çfarë do të thotë të shprehesh në mënyrë të përmbledhur? Si mund të përmblidhet një temë e ndërlikuar në vetëm pak rreshta?

Ky libër i çmuar na tregon se, të shprehesh në mënyrë të përmbledhur nuk do të thotë vetëm të përpiqemi ta ngjeshim të gjithë informacionin në gjashtëdhjetë sekonda. Ai na mëson se si ta shprehim qartë qëllimin, si t'i ndajmë e t'i renditim temat dhe si të përqendrohemi te zgjidhja, në vend që të ngecim te problemi.

Në faqet e këtij libri do të zbuloni:

Si të zhvilloni biseda më të shkurtra e më të mira në punë.

Si të dilni shpejt te thelbi, pa u hedhur degë më degë e nëpër shumë tangjente.

Si ta orientoni dëgjuesin drejt zgjidhjes që ju duhet.

Si të zbatoni të njëjtën teknikë në pothuajse çdo bisedë, e-mail, prezantim apo intervistë, me rezultate të shkëlqyera.

Libri është rezultat i më tepër se 20,000 bisedave në punë tregtare dhe teknike. Chris Fenning ka trajnuar individë dhe ekipe në mbarë botën me këto teknika, të cilat funksionojnë për të gjithë.

Të komunikosh qartë është më e thjeshtë nga sa mendoni dhe, gjithçka, nis me minutën e parë.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages204
ISBN9789928006059
Published year2024
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 14 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1