Rrahman Parllaku, Gjenerali qe sfidoi koherat View larger

Rrahman Parllaku, Gjenerali qe sfidoi koherat

Halil Rama, Sakip Cami A-005091

New product

Përshkrim i shkurtër

Një biografi për jetën e Gjeneral Rrahman Parllakut, i cili i mbushi 100 vjet dhe pati shumë për të treguar.

More details

899 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet M&B
ISBN9789928256805
Viti i botimit2019

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Rrahman Parllaku, në sagën e vet i ka jetuar të gjitha: mjerimin, luftën, paqen, rritjen e lavdinë, fuqinë e pushtetit, por edhe rënien prej armiqësisë së pushtetit që iu dedikua e i shërbeu me idealizëm, rilindjen e lirinë. E përmes këtyre dallgëve, shpirti e karakteri i tij mbeti i pandryshuar, me një jetë prej heroi, si pakkush në botën që jetojmë. Sot ai është fitimtari i tri kohëve e meriton nderim e mirënjohje prej të gjithëve.    

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages372
ISBN9789928256805
Viti i botimit2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë