Kiti Harris, spiunia me 17 emra Shiko më të madhe
Pjesë nga libri

Kiti Harris, spiunia me 17 emra

Igor Damaskin dhe Geoffrey Elliott UP0043

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

E lindur në Londër në një familje emigrantësh hebrenj, Kiti Harris ishte një nga figurat kryesore të rrjeteve të spiunazhit sovjetik në mbarë globin. Kiti luajti një rol të madh për depërtimin në projektin "Manhatan" (që zhvilloi bombën atomike) dhe ndihmoi në organizimin e rrjetit të spiunazhit në qytetin e Meksikos

3 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet MAX
ISBN978 99943 37 91 0

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe298
ISBN978 99943 37 91 0
Titulli origjinalBotimet MAX
V. Bot2008
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveParë
PërkthyesiFlorenc Mene