Kismeti View larger

Kismeti

Nevine Yousry A-000092

New product

Përshkrim i shkurtër

FATI PERRALLOR I MUHAMED ALI EL KEBIRIT, SHQIPTARIT QE THEMELOI EGJIPTIN MODERN


Ne kete liber pershkruhet jeta e Muhamed Aliut, shqiptarit qe themeloi Egjiptin modern, qe nga lindja deri ne vdekjen e tij, ne vitin 1849. Ai lindi ne nje familje me origjine nga Korça, por qe banonte ne Kavalla. Autorja, Nevine Yousry, një stërmbesë e tij, përshkruan aventuren e  jetës së Muhamed Aliut si dhe të pasardhësve të tij, nisjen nga Kavalla si ushtar i thjeshte, marrjen e postit të zevendesit të Sulltanit, deri në shkëputjen perfundimtare nga Perandoria Otomane dhe themelimin e nje shteti modern.

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Jozef
Viti i botimit2020

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages328
Viti i botimit2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë